skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

سرویس‌های گوگل از کار افتادند

تحریریه پیوست

۲۴ آذر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

قطعی سرویس‌های گوگل

چندین خدمات و وب‌سایت‌های متعلق به گوگل از جمله یوتیوب، جی‌میل، دستیار گوگل و گوگل داکس امروز (۲۴آذر) پس از قطعی گسترده در حدود یک ساعت از کار افتادند. هر چند هنوز گوگل دلیل رسمی آن را اعلام نکرده اما برخی این قطعی را به سرویس‌های احراز هویت گوگل در ارتباط می‌دانند.

به گزارش پیوست، گوگل در اطلاع‌رسانی‌اش در مورد سرویس‌های جیمیل اعلام کرد که این مشکل در یک ساعت بعد از اتفاق افتادن آن برای بسیاری از کاربران رفع شد. هرچند هنوز علت از کار افتادن بیش از یک ساعت سرویس‌های مختلف گوگل اعلام نشده؛ اما این شرکت می‌گوید که در حال حاضر مشکلی در دسترسی به سرویس‌های آن وجود ندارد اما گاردین در گزارشی دلیل این قطعی گسترده را به سرویس‌های احراز هویت گوگل در ارتباط دانسته است هر چند گوگل هنوز در این خصوص اظهار نظری نکرده است.

گزارش‌های مربوط به این قطعی گسترده، به سرعت در توییتر با هشتگ #YouTubeDOWN به ترند تبدیل شد. صفحه نشان‌دهنده وضعیت خدمات گوگل تماما قرمز بود و نشان می‌داد که تمامی خدمات این شرکت دچار قطعی گسترده شده است. البته در حال حاضر تمامی خدمات در وضعیت سبز و فعال قرار دارند.

وابستگی جهانیان به خدمات گوگل باعث شد تا به سرعت گزارش‌های مربوط به قطعی در وبسایت DownDetector که وضعیت اختلال در وب‌سایت‌های مشهور را نشان می‌دهد، افزایش یابد و تعداد گزارش‌های مربوط به قطعی  دریوتیوب به بیش از ۱۰۰ هزار گزارش برسد. برخی کاربران گزارش دادند که اگر در حالت ناشناس و بدون ورود به حساب کاربری از یوتیوب دیدن کنید، امکان دسترسی وجود دارد. اپلیکیشن‌های فضای کار گوگل از جمله گوگل داکس و گوگل میت نیز در این دوره از دسترس خارج شدند.

کاربران همچنین گزارش دادند که گجت‌های خانه هوشمندی که از دستیار گوگل استفاده می‌کنند نیز دچار مشکل شده‌اند. برای نمونه طبق گزارش صفحه نمایش هوشمند Nest Hub دیگر قادر نبود، هیتر هوشمندی که به این صفحه نمایش متصل است را کنترل کند.

اپلیکیشن‌ها و خدمات شخص ثالثی که از طریق گوگل و خدمات این شرکت پشتیبانی می‌شدند از جمله Pokemon Go نیز دچار مشکل شدند. با وجود قطعی بسیاری از خدمات گوگل، محصول اصلی ان یعنی موتور جست‌وجوی این شرکت فعال بود و تبلیغات شرکت‌ها نیز نمایش داده می‌شدند. این قطعی خدمات سراسری بوده است. طبق برخی خبرهای منتشر شده خدمات گوگل در آمریکا، انگلستان، هلند و ژاپن از دسترس خارج شده بود؛ اما گزارش قطعی در وبسایت DownDetector حاکی از قطعی جهانی است.

منبع: TheVerge

http://pvst.ir/94y

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو