skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

کمپین دیوار برای کمک به تحصیل مجازی دانش‌آموزان

تحریریه پیوست

۱۸ آذر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

دیوار، پلتفرم نیازمندی‌های آنلاین در کمپین خیریه‌ای از مردم دعوت کرده تا با اهدای گوشی و تبلت دست دوم و بدون استفاده‌ای که در خانه دارند، زمینه تحصیل مجازی دانش‌آموزان محروم را فراهم کنند. در این کمپین شرکت‌های شاتل‌موبایل و اسنپ نیز همراه دیوار هستند. شاتل موبایل با ارائه سیم‌کارت دیتا و یک ماه اینترنت رایگان در این کار خیر همراه شده و اسنپ نیز هزینه ارسال دستگاه‌ها با پیک در شهر تهران و هزینه رفت‌وبرگشت به اداره پست را در سایر شهرهای کشور بر عهده گرفته است.

شرکت دیوار در فراخوانی از مردم درخواست کرده تا گوشی یا تبلت‌های کارکرده یا نو خود را که از آن‌ها استفاده نمی‌کنند، به کمپین اهدای گوشی و تبلت به دانش‌آموزان نیازمند اهدا کنند. روابط عمومی دیوار می‌گوید که این شرکت در مرحله اول ۱۰۰ تبلت دانش‌آموزی نو به این کمپین اهدا کرده و کارمندان دیوار نیز داوطلبانه پیش از اجرای کمپین با جمع‌آوری مبالغی توانستند تعداد ۱۶ تبلت برای اهدا به دانش‌آموزان نیازمند تهیه کنند.

براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، تعداد دانش‌آموزان محروم از گوشی و تبلت حدودا پنج میلیون نفر است و همین امر هم باعث شده تا آنها از سیستم آموزشی شاد محروم شده و امکان تحصیل آنلاین را نداشته باشند.

همچنین دیوار با تکیه بر آخرین آمار مرکز ایسپا در سال ۹۸ اعلام کرده که حدودا ۶۹ درصد مردم کشور گوشی هوشمند دارند. از سوی دیگر نیز براساس گزارش سازمان تنظیم مقررات در شهریور ماه ۱۳۹۸، مشترکان تلفن همراه حدود ۱۱۶ میلیون گوشی است. دیوار با استفاده از این دو آمار  نتیجه گرفته که در خانواده‌های زیادی یک یا چند گوشی و تبلت دست دوم بدون استفاده پیدا می‌شود که به هر دلیلی استفاده نمی‌شود. گوشی و تبلت هوشمند یکی از پرطرفدارترین دسته‌بندی‌ها در سایت دیوار است و به راحتی بین کاربران مبادله می‌شود؛ با این حال به جای فروختن ارزان قیمت این گوشی‌ها یا ریختن آن در سطل زباله که منجر به آلودگی‌های سمی و مضر می‌شود، می‌توان آن‌ها را به خانواده‌های نیازمند اهدا کرد. این گوشی یا تبلت می‌تواند هدیه‌ای باشد که از کسی گرفته‌اید اما به آن احتیاج ندارید یا می‌تواند گوشی قدیمی‌تان باشد که دیگر از آن استفاده نمی‌کنید.

دیوار اعلام کرده که بهتر است گوشی یا تبلت اهدایی اندرویدی باشد؛ اما سایر دستگاه‌ها هم می‌توانند راهگشا باشند، چرا که دانش‌آموزان از طریق وب ‌سایت شاد می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. فرقی  ندارد این وسیله الکترونیکی دست دوم است یا نو، مهم این است که سالم و قابل استفاده باشد.

برای اهدای این دستگاه‌های دیجیتال هم می‌توانید به بخش مجزایی که دیوار در سایت خود برای این کمپین در نظر گرفته است مراجعه کنید. اگر ساکن تهران هستید اسنپ‌باکس به رایگان دستگاه شما را دریافت می‌کند و اگر در سایر شهرهای کشور هستید، رفت‌وبرگشت شما به اداره پست با اسنپ رایگان خواهد بود. همچنین پیش از ارائه دستگاه‌ها به دانش‌آموزان سیم‌کارت‌های اهدایی شاتل موبایل با یک ماه اینترنت رایگان روی آن‌ها نصب خواهد شد.

ابتدای آذر ماه نیز، شیپور دیگر پلتفرم نیازمندی‌های آنلاین  با همکاری بنیاد کودک برای اهدای موبایل، تبلت یا کمک‌های نقدی کمپینی راه‌اندازی کرده بود.

http://pvst.ir/943

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو