skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

رشد فوق‌العاده بازار ابری چین با وجود فاصله زیاد از غول‌های آمریکایی

تحریریه پیوست

۹ آذر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بازار رایانش ابری در چین طی سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است اما هنوز کل این بازار از مایکروسافت آژور کوچکتر است.

به گزارش پیوست، هر چند بازار خدمات ابری چین با قدرت در حال رشد است اما هنوز راه زیادی برای پیشرفت دارد. طبق گزارش شرکت تحلیل بازار کانالیز (Canalys) این بخش از صنعت چین در سه ماهه سوم امسال ۶۵ درصد رشد کرده و به درآمد آن به ۵ میلیارد دلار رسیده است.

اما کل صنعت ابری چین با وجود این رشد قابل توجه هنوز از مایکروسافت آژور به عنوان سرویس ابری مایکروسافت کوچک‌تر است، این شرکت در همین سه ماهه سوم سال  ۶/۹ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است. در حال حاضر چین۱۳/۷ درصد از کل بازار مخارج ابری را به خود اختصاص داده است که از آنچه برای بازاری با این ابعاد انتظار می‌رود کمتر است.

با این همه سال ۲۰۲۰ برای بازار ابری چین سال خوبی بوده است و به لطف بحران کرونا و سرعت گرفتن پیشرفت دیجیتال، رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. بسیاری از شرکت‌های داخلی در مواجهه با بحران به ابزار‌های دیجیتال ابری روی آورده‌اند تا خلاقیت و ارتباط کارکنان خود را در دوران قرنطینه حفظ کنند.

به دنبال جایگاه اول

طبق برآورد شرکت کانالیز، هزینه چین در رایانش ابری در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال گذشته ۲ میلیارد دلار افزایش یافته است. یکی از بزرگترین بازیگران صنعت رایانش ابری یعنی علی‌بابا کلود (Alibaba Cloud)، هواوی کلود (Huawei Cloud)، تنسنت کلود (Tencent Cloud) و بیدو ای‌آی کلود (Baidu AI Cloud) عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند و مشتریان زیادی را در صنایع مختلف جذب خود کرده‌اند.

متیو بال تحلیلگر ارشد کانالیز می‌گوید «با اولویت گرفتن مخارج IT و افزایش سرعت پروژه‌های تحول دیجیتال، تقاضا برای خدمات ابری به اوج تازه‌ای در چین رسیده است. دورکاری و آموزش از راه دور و البته گیمینگ، استریم، تجارت الکترونیکی و دیگر خدمات آنلاین مشتریان اصلی استفاده از منابع اصلی هستند. این موضوع در کنار دیجیتالی شدن فرایندها و عملیات‌های شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی باعث خواهد شد که تقاضا برای خدمات ابری ادامه پیدا کند. سازمان‌ها با استفاده از خدمات دیجیتالی که ارائه دهندگان خدمات ابری ارائه می‌دهند بر چالش‌های بحران کرونا چیره شده‌اند».

با وجود اینکه هنوز هم بازار ابری چین فاصله زیادی با آمریکا دارد، اقتصاد این کشور در حال توسعه است و تحول دیجیتال یکی از موضوعات اصلی در این توسعه محسوب می‌شود و این موضوعات مطمئنا باعث رشد بیشتر این صنعت در چین خواهند شد.

منبع: techradar

http://pvst.ir/92h

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو