skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

احتمال عرضه هوش مصنوعی NEON روی گوشی‌های هوشمند

۸ آذر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

هوش مصنوعی NEON

خبرهای تایید نشده‌ حکایت از این دارد که سامسونگ می‌خواهد برنامه هوش مصنوعی NEON را به گوشی‌های همراه خواهد اضافه کند. این برنامه با دستیار شخصی گوشی‌های سامسونگ یعنی Bixby یا هر دستیار دیگری متفاوت است و در واقع یک هم‌ صحبت از جنس هوش مصنوعی است که کاربر به جای انسان می‌تواند با آن ارتباط برقرار کند.

به گزارش پیوست، به نظر می‌رسد هدف از ارائه این تکنولوژی روی گوشی‌های سامسوگ یک نمایش قدرت باشد؛ اما با تمام اینها استفاده کاربران از این هوش مصنوعی در گوشی همراه خیلی دور از ذهن نیست.

در ابتدای سال جاری میلادی که هنوز کنفرانس‌ها برگزار می‌شدند شرکت سامسونگ و زیرشاخه آن یعنی استارلب از برنامه NEON رونمایی کردند، یک برنامه هوش مصنوعی که مانند یک انسان واقعی صحبت می‌کرد و شبیه به یک انسان واقعی بود. این هوش مصنوعی روی صفحه نمایش نشان داده می‌شد و می‌توانست با افراد ارتباط برقرار کرده و بیان احساسات کند. در واقع این برنامه بیشتر از اینکه یک مشاور مجازی باشد یک «دوست مجازی» است.

چند روز پیش پراناو میستری، نماینده و مدیرعامل استارلب گفت که NEON در گوشی همراه او فعال است. این خبر در پاسخ به این سوال به دست آمد که برنامه هوش مصنوعی چه زمانی واقعا در دسترس قرار خواهد گرفت. او همچنین گفت که هم‌اکنون تیم آنها در حال انجام آزمایش‌هایی برای فعال شدن این تکنولوژی روی گوشی‌های هوشمند هستند و ممکن است پیش از کریسمس کاربران در گوشی‌های موبایل‌شان بتوانند از این برنامه استفاده کنند. از آنجایی که یک ماه بیشتر تا کریسمس باقی نمانده بنابراین می‌توان پیش‌بینی کرد که باید شاهد اتفاق بزرگی در دنیای تکنولوژی باشیم.

اما حتی با وجود تایید رسمی یا غیررسمی این خبر، ما نمی‌دانیم که هدف واقعی هوش مصنوعی NEON چیست. شاید ارزش اجرایی این برنامه روی گوشی همراه بیشتر از ارائه اولیه آن یعنی در یک صفحه نمایشگر نصب شده روی دیوار باشد. اما اینکه به غیراز هم صحبتی و هم نشینی برای چه هدف دیگری می‌توان از آن استفاده کرد هنوز مشخص نیست. آزمایش‌های بیشتر احتمالا این موضوع را مشخص خواهد کرد.

به دلیل ماهیت عجیب این برنامه مشخص نیست که کاربران معمولی چه واکنشی به آن خواهند داشت. استفاده و نصب این برنامه احتمالا انتخابی و دلخواه خواهد بود و نیازی نیست نگران آن باشید که هم‌صحبت مجازی شما هر بار که گوشی همراه خود را باز می‌کنید شما را می‌ترساند یا خیر.

منبع: androidcommunity

http://pvst.ir/92c

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو