skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

اپل پنجمین گوشی پرطرفدار در چین

تحریریه پیوست

۱۷ آبان ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

گوشی‌های هواوی

بازار تلفن همراه چین در اختیار هواوی است و پس از آن ویوو اوپو شیائومی قرار دارند و اپل در جایگاه پنجم در این کشور قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط‌عمومی هواوی، طبق گزارشی که موسسه تحقیقاتی Canalys منتشر کرده است، پنج تولیدکننده‌ برتر در چین، مجموعا ۹۵/۲ درصد از سهم بازار را در اختیار دارند. مجموع دستگاه‌های عرضه‌شده به بازار از سوی این شرکت‌ها به عدد ۷۹ میلیون دستگاه می‌رسد.

در تحلیل‌های موسسه‌ی Canalys می‌توان افت ۸ درصدی بازار گوشی‌های هوشمند در چین را نسبت به ۳ ماهه‌ گذشته مشاهده کرد. اگر بخواهیم این موضوع را نسبت به سال گذشته بسنجیم، شاهد افتی ۱۵ درصدی را در این بازار خواهیم کرد. در ۳ماهه‌ سوم سال ۲۰۲۰ مجموعا  ۸۳ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در بازار چین عرضه شده است.

آمار فروش و سهم از بازار برند‌های مختلف در بازار گوشی هوشمند چین
آمار Canalys نشان می‌دهد که هواوی همچنان در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ پیشتاز بازار گوشی‌هوشمند در چین است

هواوی در ۳ماهه‌ سوم سال ۳۴/۲ میلیون دستگاه گوشی موبایل راهی بازار چین کرده است. سهم بازار هواوی در بازه‌ی زمانی مشابه در سال گذشته ۴۲/۵ درصد بود و ۳ماهه‌ اخیر به ۴۴/۳ درصد رسیده است.

شرکت‌های ویوو و اوپو توانسته‌اند جایگاه‌های دومی و سومی را برای خود حفظ کنند؛ اما تعداد عرضه‌شان به ترتیب ۱۳ و ۱۸ درصد کاهش داشته است. در این میان شرکت شیائومی در حالی در رتبه چهارم قرار گرفته که رشد مثبت ۱۹ درصدی را تجربه کرده است.

اپل با عرضه‌ ۵/۱ میلیون آیفون، نسبت به آمار سال گذشته یک درصد افت کرده است. اما با این حال توانسته است در ۳ماهه‌ سوم سال، آیفون‌های قبلی موجود در انبارهایش را کاهش دهد تا فضای انبارهایش را برای سری آیفون ۱۲ در ۳ماهه‌ آخر سال باز کند.

در فصل پایانی سال و هم‌زمان با اینکه تولیدکنندگان اصلی تلفن همراه محصولات جدیدشان را به بازار می‌آورند، رقابت گوشی‌های هوشمند 5G هم وارد فاز شدیدتری خواهد شد. این موضوع شامل سری جدید گوشی‌های Mate40 که به تازگی در بازار چین عرضه شده‌اند نیز می‌شود.

http://pvst.ir/8xh

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو