skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پنج راهی که تجارت دیجیتال را در سال ۲۰۲۱ تغییر می‌دهد

۱۰ آبان ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

کووید ۱۹ باعث شده تا تجارت دیجیتالی که پیش از این گزینه‌ای اختیاری بود به یکی از الزامات تجاری در استراتژی کسب و کارها تبدیل شود و طبق پیش‌بینی شرکت تحقیقاتی فورستر در سال ۲۰۲۱ نیز بیش از پیش شاهد تحول در این بخش خواهیم بود.

به گزارش پیوست، طبق پیش‌بینی فورستر تغییرات بزرگی در دوران پسا کرونا میدان تجارت در جهان را متحول خواهد کرد. فورستر با اشاره به اینکه پیشرفتی ۵ ساله در پنج ماه پس از قرنطینه برای تجارت دیجیتالی رخ داده است می‌گوید: آنچه بسیاری یک گزینه می‌دانستند در یک شب برای تجارت حیاتی شد.

بر اساس این گزارش در سال ۲۰۲۱ اکثر کسب و کارها به طور کامل در حوزه دیجیتال حضور پیدا می‌کنند. این پیش‌بینی در پنج بخش کلیدی تقسیم شده است.

۲۰ درصد از کسب و کارهای جهانی بخش دیجیتال احداث خواهند کرد

طبق پیش‌بینی فورستر مشارکت دیجیتال به شاخص اصلی ارزش‌گذاری مشتریان در سال ۲۰۲۱ تبدیل خواهد شد و بسیاری از سازمان‌های جهانی نیز در حوزه داده‌ها، هوش مصنوعی (AI) و بخش‌های نرم‌افزاری فعالیت خواهند داشت.

در این گزارش آمده است: «ما انتظار داریم که تا پایان سال ۲۰۲۱، ۳۰ درصد از شرکت‌هایی که بیش از یک میلیارد دلار ارزش دارند سبد محصولات دیجیتالی قابل ملاحظه‌ای در اختیار داشته باشند و ۲۰ درصد از آنها محصولات نوین ارائه می‌کنند.»

استراتژی‌های ابری توسعه دیجیتال را تسخیر خواهند کرد

درگزارش فورستر آمده است که « کسب و کارها و بخش‌های دیجیتالی ایجاد شده در آنها از نوآوری استقبال خواهند کرد و ما انتظار داریم که بیش از ۵۰ درصد از شرکت‌ها به سمت استفاده از محصولات ابری حرکت کنند و بسیاری از محصولات و عمیات‌های خود را به سمت فضای ابری منتقل کنند.  بخش کلیدی این استراتژی ، همسویی منابع داخلی و خارجی خواهد بود که به گفته فارستر ، سازمان‌ها باید با در نظر گرفتن استراتژی خاصی آن را پیاده‌سازی کنند.

دکمه‌ «خرید» را در همه جا خواهید دید

سال ۲۰۲۱ زمانی است که کسب و کارها کانال‌های فروش متعددی ارائه خواهند کرد و کارایی هرکدام از این کانال‌ها بررسی خواهد شد. طبق این گزارش «دیگر گزینه‌های شما به فروشگاه‌های فیسبوک و آمازون محدود نخواهد بود. با استفاده از تمامی این روش‌ها مسیر‌های تازه‌ای برای ایجاد رابطه با مشتریان ایجاد خواهد شد.»
طبق این پیش‌بینی، میل شرکت‌ها برای حضور و بقا در رقابت باعث خواهد شد تا روش‌های فروش محصولات به شدت فردی سازی شده و فروش از طریق واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) و دیگر استراتژی‌های محتوا محور را نیز مشاهده خواهیم کرد.

جایگزینی پلتفرم‌های زیرساختی

پلتفرم‌های عملیات دیجیتال (DOP) که ابزار‌های تجاری فیزیکی یا موجود در اداره را در یک محصول واحد ترکیب می‌کند در سال ۲۰۲۰شهرت گرفت و از این پس نیز رشد بهتری نسبت به نرم‌افزار برنامه‌ریزی منابع تجاری (ERP) را تجربه خواهد کرد. استفاده بیشتر از DOP باعث خواهد شد که فروشندگان محصولات خود را متمایز سازند که خبر خوبی برای مشتریان محسوب می‌شود.

در گزارش فورستر آمده است: «نسخه‌های جدید DOP برپایه هوش مصنوعی خواهند بود و اکوسیستم تازه را هدف قرار می‌دهند. درنتیجه بستری دیجیتالی برای عملیات‌ها و چشم‌اندازه‌ها خواهیم داشت و به بخش مهمی از رقابت تجاری در حوزه محصولات و تجربیات جدید تبدیل خواهد شد.»

خدمات تازه دیجیتالی به قیمت‌گذاری خروجی محور منتهی خواهند شد

شرکت‌هایی که به دنبال استفاده از استراتژی‌های دیجیتالی هستند گزینه‌های بسیاری برای فروش خواهند داشت و فروشندگان زیادی در فضا دیجیتالی حضور دارند. به گفته فورستر ۵۰ درصد از قرارداد‌های متحول‌سازی که در راستای گذار به عصر دیجیتالی و حضور پررنگ در حوزه دیجیتال منعقد می‌شوند برپایه خروجی و پرداخت در ازای بازدهی خواهند بود.

طبق این گزارش خریداران خدمات در سال آینده میلادی انتظار دارند تا با دارایی‌های نرم‌افزاری و داده‌هایی که در اختیار دارند در ازای زمان کمتر ارزش بیشتری ایجاد کنند. از همین رو مشاوران و ارائه دهندگان خدمات فناوری و سایر آژانس‌ها ارائه دهنده خدمات در این خصوص، باید از این پتانسیل آگاه باشند و بودجه خود را بر این اساس آن برنامه ریزی کنند.

منبع: techrepublic

http://pvst.ir/8wb

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو