skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

باندلینگ گوشی در بریتانیا ممنوع شد

۷ آبان ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بریتانیا باندلینگ و فروش گوشی‌های باندل شده با یک اپراتور خاص را ممنوع کرد.

به گزارش پیوست، باندلینگ گوشی با یک اپراتور یا قفل بودن گوشی و انحصار خدمت رسانی آن از طریق یک اپراتور به این معنا است که شما به یک ارائه‌دهنده محدود خواهید بود و دیگر نمی‌توانید از سیم‌ کارت دیگر ارائه‌دهندگان در گوشی خریداری شده استفاده کنید. البته گوشی‌های انحصاری و قفل شده معمولا با تخفیف و دوره‌ای مشخص ارائه می‌شوند. شرکت‌های ارائه دهنده سپس در ازای این تخفیف اجازه انتقال شما را به دیگر شبکه‌ها نمی‌دهند. در صورت تمایل به استفاده از شبکه دیگر شما باید برای باز کردن قفل گوشی خود درخواستی ارائه دهید که معمولا با پرداخت یک هزینه اضافی از سوی ارائه دهنده انجام می‌گیرد.

شرکت‌هایی همچون BT، EE، تسکو موبایل و وودافون محصولاتی اختصاصی را به فروش می‌رسانند که تنها برای یک شبکه خاص قابل استفاده است، درنتیجه مشتری پس از اتمام قرارداد خود با اپراتور هم قادر به استفاده از دیگر شبکه‌ها با آن گوشی نخواهد بود. اکثر مشتریان این اپراتور‌ها برای برداشتن این محدودیت حدودا ۱۳ دلار اضافی در ماه به اپراتور پرداخت می‌کنند و در بسیاری موارد برای کد مورد نیاز برای رفع محدودیت باید مدتی منتظر بمانند. حالا بریتانیا به دنبال این محدودیت‌ها باندلینگ و فروش گوشی‌های باندل شده با یک اپراتور خاص را محدود کرده است.

با وجود این خبر؛ اما باندلینگ و فروش گوشی‌های باندل شده تا یک سال دیگر ادامه خواهد داشت و قانون جدید تصویب شده در این زمینه تا دسامبر سال ۲۰۲۱ اجرایی نخواهد شد. این ممنوعیت بخشی از اقداماتی است که بریتانیا برای اجرای کد ارتباطات الکترونیکی اروپا انجام داده است. با وجود خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در پایان سال، این کشور به اجرای این قوانین مصمم است.

سلینا کادها، مسئول اتصالات شرکت ارتباطات آفکام با اشاره به اینکه تحقیقات آفکام نشان می‌دهد گوشی انحصاری باعث می‌شود ۳۵ درصد مشتریان از تغییر شبکه خود منصرف شوند گفت: «به همین دلیل ما شرکت‌های موبایل را از قفل کردن موبایل ها روی یک شبکه منع می‌کنیم و درنتیجه مردم هزینه و انرژی کمتری برای انتقال صرف خواهند کرد.»

متخصصان این صنعت می‌گویند اجرای این قانون بیش از حد به تعویق افتاده است. ریچارد نئودگ، رئیس قانون‌گذاری در شرکت یوسویچ (Uswitch) که به مقایسه و تعویض خدمات مختلف در بریتانیا مشغول است می‌گوید: «اعلامیه درمورد ممنوعیت انحصار و قفل کردن موبایل‌ها بالاخره به این عمل بی‌مورد پایان خواهد داد، زمانی که این قوانین جدید عملیاتی شود، مشتریان می‌توانند گوشی و بسته‌ای که می‌خواهند را با هر شبکه‌ای خریداری کنند و دیگر نگران انتقال به شبکه‌های دیگر نباشند، انتقال شبکه ساده خواهد بود و مردم براساس نیاز خود تصمیم گیری خواهند کرد.»

با این وجود احتمالا این قانون و این تحولات تماما هم مثبت و به نفع مشتریان نخواهد بود. درصورتی که باندلینگ و قفل کردن گوشی‌های همراه ممنوع شود، ارائه دهندگان دیگر دلیلی برای پیشنهادات ویژه و تخفیف نخواهند داشت. بنابراین احتمالا از سال آینده مصرف کنندگان انگلستان باید منتظر تغییر استراتژی ارائه‌دهندگان خدمات موبایل در این کشور باشند.

منبع: forbes

http://pvst.ir/8vp

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو