skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نتایج نظرسنجی از کاربران اینترنت را منتشر کرد

شاتل، ایرانسل و ایران‌سولار بهترین شرکت‌های اینترنتی

میثم قاسمی تحریریه

۶ آبان ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گزارشی، میزان رضایت کاربران اینترنت را منتشر کرد که براساس آن شرکت‌های شاتل، ایرانسل و ایران‌سولار در فناوری‌های مختلف ارائه شده، بیشترین میزان رضایت‌مندی مشتریان را داشته‌اند.

به گزارش پیوست، در جدیدترین گزارش دوره‌ای رگولاتوری که براساس رضایت‌سنجی مشتریان از خدمات ارائه شده از سوی شرکت‌های اینترنتی تهیه شده است، در بخش اینترنت پرسرعت، شرکت شاتل با امتیاز ۱۶.۱۷ جلوتر از دیگر شرکت‌های این حوزه قرار گرفته است. شرکت‌های های‌وب و آسیاتک در رتبه‌های بعدی قرار دارند که امتیاز آنها کمتر از ۱۵ است. در این جدول، شرکت مخابرات ایران با امتیاز حدود ۱۱ در رتبه آخر قرار دارد.

میزان رضایت کاربران از خدمات شرکت‌های اینترنت پرسرعت

این گزارش از نتایج رضایت‌سنجی کاربران در ۶ ماهه ابتدایی امسال تهیه شده است. رگولاتوری در گزارش دیگری اعلام کرده است که تعداد مشترکان X-DSL در کشور تا پایان شهریور ماه به بیش از ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار مشترک رسیده و همچنین مشترکان FTTX بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار بوده است.

در بخش اینترنت بی‌سیم که تنها ۳ شرکت حضور دارند، ایرانسل با امتیاز نزدیک ۱۳ رتبه اول را به خود اختصاص داده و مبین‌نت و فرزانگان پارس در رتبه‌های بعدی هستند. براساس اعلام رگولاتوری این فناوری در کشور، نزدیک ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار مشترک دارد.

میزان رضایت کاربران از خدمات شرکت‌های اینترنت بی‌سیم

در اینترنت ماهواره‌ای نیز شرکت ایران‌سولار توانسته است امتیاز بیشتری نسبت به ۵ شرکت دیگر به دست آورد. امتیاز ایران‌سولار کمتر از ۱۹ است و آرین ماهواره با امتیاز حدود ۱۰.۵ در انتهای جدول قرار دارد.

میزان رضایت کاربران از خدمات شرکت‌های اینترنت ماهواره‌ای

براساس آمارهای سازمان تنظیم مقررات، تعداد مشترکان پهن‌باند ثابت (X-DSL، FTTX،‌ Wi-Fi، TD-LTE) در پایان شهریور ماه امسال به نزدیک ۹ میلیون و ۴۸۰ هزار مشترک رسیده است که نسبت به پایان سال گذشته رشد حدود ۴۰۰ هزار مشترک داشته است. با این حال تعداد مشترکان اینترنت ثابت کشور هنوز به پایان سال ۹۷ که بیش از ۱۰ میلیون مشترک بود، نرسیده است. در پایان شهریور ماه امسال ضریب نفوذ اینترنت ثابت، ۱۱.۲۸ درصد بوده است که گرچه به نسبت ابتدای سال با رشد همراه بوده اما همچنان فاصله زیادی با اینترنت همراه دارد. ضریب نفود اینترنت همراه در کشور براساس اعلام رگولاتوری بیش از ۹۱ درصد است.

http://pvst.ir/8vl
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو