skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هکر‌ها بیت‌کوین به دست آمده از حملات باج‌افزاری را به خیریه اهدا کردند

«نیمه تاریک» لباس رابین‌هود پوشید

۱ آبان ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۴ آبان ۱۳۹۹

گروهی از هکر‌ها با نام «نیمه تاریک» بیت‌کوینی که از حملات باج‌افزاری به دست آمده بود را به خیریه‌ای اهدا کرده و ادعا می‌کنند که می‌خواهند «جهان را به جایی بهتری تبدیل کنند». این درحالی‌است که طبق قانون خیریه‌ها نباید پولی که از راه نادرست به دست آمده بپذیرند اما حالا این خیریه‌ها راهی برای بازگرداندن بیت‌کوین به هکر‌ها ندارند.

به گزارش پیوست، این گروه هکری که به نام «نیمه تاریک» معروف هستند با اهدای بخشی از پول‌های به دست آمده از حملات باج‌افزاری خود به دو خیریه جهانیان را متعجب کردند. طبق گزارش بی‌بی‌سی این گروه به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و پیش از این سابقه چندانی نداشته‌اند. هکر‌های نیمه‌ تاریک ادعا می‌کنند که رمزارز به دست آمده از این حملات میلیون‌ها دلار ارزش دارد.

آنها با این ادعا که قصد دارند «جهان را به جای بهتری تبدیل کنند» ۰.۸۸ بیت‌کوین که در حدود ۱۰هزار دلار ارزش دارد را به دو خیریه اهدا کردند؛ خیریه پروژه آب و کودکان بین‌الملل. خیریه پروژه آب برای بهبود دسترسی به آب شرب در آفریقای سیاه فعالیت دارد و کودکان بین‌الملل نیز در مبارزه با فقر فعالیت می‌کند و به کودکان نیازمند کمک می‌کند.

گروه هکری نیمه‌ تاریک روز ۱۳ اکتبر در وبلاگی در وب تاریک رسیدی منتشر کردند که نشان‌دهنده اهدای ۰.۸۸ بیت‌کوین به این سازمان‌های مردم نهاد بود. این هکر‌ها ادعا می‌کنند که تنها به شرکت‌های بزرگ و پردرآمد حمله می‌کنند و به بیمارستان، مدارس، دولت‌ها و یا خیریه حمله نخواهند کرد.

متخصصان انگیزه هکر‌ها را زیر سوال برده‌اند. برت کالاو تحلیل‌گر تهدید‌ها در شرکت امنیت سایبری امسی‌سافت(Emsisoft) می‌گوید: «اصلا روشن نیست که مجرمان از انتشار این مبالغ اهدایی چه هدفی دارند. شاید می‌خواهند حس گناه را تسکین دهند؟ یا شاید برای افزایش مقبولیت می خواهند شخصیت‌های رابین‌ هود مانندی از خود به تصویر بکشند». او توضیح می‌دهد:«انگیزه هرچه که باشد مطمئنا اقدامی غیرمعمول است و تا آنجایی که من می‌دانم این اولین باری است که یک گروه مسئول حملات باج‌افزاری بخشی از سود خود را به خیره اهدا کرده‌اند».

اما به هرحال طبق قانون خیریه‌ها نباید پولی که از راه‌های نادرست به دست آمده است را بپذیرد. هردو خیریه‌ها اعلام کرده‌اند که این بیت‌کوین اهدایی را نخواهند پذیرفت اما مشکل اینجاست که هیچ راهی برای بازگرداندن این بیت‌کوین ندارند. هکر‌ها از یک سرویس آمریکایی به نام بلوک خیریه (The Giving Block ) استفاده کرده‌اند که برای اهدای کمک‌ها به ۶۷ نهاد خیریه جهانی استفاده می‌شود. این شرکت می‌گوید که پول ارسالی از طریق یک ترکیب کننده ارسال شده است. ترکیب کننده ابزاری است که به کاربران اجازه می‌دهد برای حفظ حریم خصوصی بیت‌کوین‌های ارسالی خود را با دیگر کاربران ترکیب کنند.

فیلیپ گرادول اقتصاددان ارشد چین‌آلیسیس شرکت تحلیل داده‌های بلاکچین در این خصوص می‌گوید: «اگر شما با یک ماسک به صورت ناشناس وارد یک خیریه شوید و ۱۰ هزار دلار پول نقد اهدا کنید و از شما رسید مالیاتی درخواست شود هم در نهایت باید به سوالاتی پاسخ دهید، هیچ تفاوتی وجود ندارد».

به نظر شما آیا چنین اقدامی درست است؟ آیا می‌توان از پول‌هایی که از روش نادرست به دست آمده است برای اهداف نیکوکارانه استفاده کرد؟

منبع: bitcoin.com

 

http://pvst.ir/8tk

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو