skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

امکان استفاده از خودپرداز‌های هوشمند بانک ملی برای نابینایان فراهم شد

تحریریه پیوست

۲۴ مهر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۵ مهر ۱۳۹۹

روز جهانی عصای سفید

شرکت داده‌ورزی سداد با همکاری بانک ملی ایران، به مناسبت ۲۳ مهر ماه روز جهانی نابینایان (عصای سفید)، امکان استفاده افراد نابینا از دستگاه‌های خودپرداز هوشمند این بانک را فراهم کرده است.

به گزارش روابط عمومی داده‌ورزی سداد، این شرکت با همکاری بانک ملی در حمایت از حقوق اجتماعی نابینایان در بهره‌برداری از دستگاه‌های خودپرداز هوشمند (BTM) بانک ملی، با استفاده از کدهای دستوری و همچنین تکنولوژی تبدیل متن به صدا انجام برخی از عملیات‌های بانکی را با استفاده از این خودپرداز‌ها برای افراد نابینا عملیاتی کرده است. درحال حاضر سرویس صدای راهنما و میان‌برهای آسان‌ساز روی دستگاه‌های BTM برای سرویس‌دهی به نابینایان فعال شده است. این سرویس بر اساس تست کاربردپذیری، مورد تایید و رضایت انجمن نابینایان قرار گرفته است.

نحوه استفاده نابینایان از دستگاه

تعداد افراد نابینا و کم‌بینایان کشور حدود ۱۵۰ هزار نفر و ۶۰۰ هزار نفر تخمین زده می‎شود. هم‌اکنون این گروه از مشتریان بانک می‌توانند جهت استفاده از این سامانه، با مراجعه به خودپرداز هوشمند (BTM) و اتصال هدفون به دستگاه، از کلید‌های سمت چپ نمایشگر کلید دوم از بالا را فشار دهند تا عبارت «سرویس روشن‌دل فعال» را بشنوند. لازم به ذکر است که اگر پروفایل کاربر به‌عنوان نابینا ذخیره شده باشد نیازی به این مرحله نیست.

پس از آن کارت خود را وارد دستگاه کنید. در این لحظه صدای «لطفا رمز خود را وارد کنید» پخش می‌شود. با وارد کردن رمز ۴ رقمی و فشردن کلید تایید وارد منوی اصلی می‌شوید. کدهای دستوری مربوط به لیست سرویس‌های نابینایان به ترتیب برای کاربر خوانده می‌شود. سرویس اول عبارت است از: «برای دریافت وجه عدد ۱۲۰ و سپس مبلغ و کلید تایید را فشار دهید». سرویس دوم عبارت است از: «برای دریافت مانده عدد ۱۳۰ و کلید تایید را فشار دهید». سرویس سوم نیز عبارت است از: «برای انتقال وجه عدد ۱۴۰ و شماره کارت مقصد، مبلغ و کلید تایید را فشار دهید». در ادامه تصاویری از این سرویس جدید برای نابینایان را مشاهده می‌کنید.

برای دانلود بروشور نحوه استفاده از سه سرویس مانده حساب، برداشت وجه و انتقال وجه روی این لینک کلیک کنید.

http://pvst.ir/8st

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو