skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کره جنوبی به دنبال تولید نیمه‌رسانا‌های هوش مصنوعی است

۲۲ مهر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

دولت کره جنوبی به روشنی تمایل خود را به افزایش قدرت در صنعت هوش مصنوعی جهان نشان داده است. در همین راستا این کشور قصد دارد که به ساخت نیمه‌رساناها بپردازد. نیمه رسانا‌ها قابلیت‌های هوش مصنوعی را امکان پذیر می‌سازند.

به گزارش پیوست، رگولاتوری تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات این کشور همین هفته اعلام کرد که قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ تا ۵۰ نوع از نیمه‌رسانا‌های متمرکز بر هوش مصنوعی را تامین کند. دولت در راستای اجرایی کردن این برنامه به جذب متخصصان داخلی و هدایت موج تازه نوآوری در این حوزه رو آورده است.

کره جنوبی به تازگی وعده‌های متعددی را برای پشتیبانی از شرکت‌های تولیدکننده چیپ‌های نسل بعد ارائه کرده است. برای مثال اوایل امسال این کشور از برنامه‌ خود برای سرمایه گذاری ۱ تریلیون وون (۸۷۰ میلیون دلار) روی تجاری سازی چیپ‌های هوش مصنوعی و تولید آن پیش از سال ۲۰۲۹ خبر داد. سال گذشته نیز مون جائه-این، رئیس جمهوری کره از «تلاش ریاست جمهوری برای هوش مصنوعی» خبر داد تا آگاهی عمومی را درمورد این صنعت افزایش دهد.

این اقدامات به دلیل افزایش تقاضا برای چیپ‌های مربوط به هوش مصنوعی انجام گرفته است که براساس برآورد شرکت مشاوره مک‌کنزی می‌تواند تا سال ۲۰۲۵ در حدود ۲۰ درصد از تقاضای جهانی برای نیمه‌رساناها را تامین کرده و درحدود ۶۷ میلیارد دلار درآمدزایی به دنبال داشته باشد.

کره جنوبی در حال حاضر نیز زادگاه دو شرکت بزرگ سازنده چیپ در جهان محسوب می‌شود؛ سامسونگ و SK هاینیکس (hynix). به گفته سیوان تونگ، متخصص مستقل صنعت آی‌تی، با وجود اینکه این صنعت بسیار سودمند است؛ اما بیشتر بر «فرایند تولید تمرکز دارد تا تکنولوژی‌های اساسی». او در این مورد می‌گوید: «مسئله اصلی این است که چیپ کوچکتر، با تراکم بیشتر و بازدهی بالاتر بسازیم و حافظه بیشتری را برروی چیپ قرار دهیم.» کره جنوبی می‌خواهد نیمه‌رسانا‌های خود را هوشمند‌تر کند و وعده داده است که تا سال ۲۰۳۰ چیزی بالغ بر ۲۰ درصد از بازار جهانی چیپ‌های هوش مصنوعی جهان را به خود اختصاص خواهد داد.

سامسونگ که سال گذشته همکاری خود را با شرکت اینترنتی بیدو در چین آغاز کرد، تولید چیپ‌های نسل بعدی خود را دوبرابر کرده است. این شرکت در ماه جولای اعلام کرد که در حال استخدام هزار کارمند جدید در زمینه چیپ و هوش مصنوعی است. شرکت SK هاینیکس نیز با پشتیبانی شرکت هرایزن رباتیک به سهم خود با شرکت‌های چینی همکاری می‌کند. شرکت هرایزون رباتیک که در زمینه طراحی چیپ هوش مصنوعی فعالیت می‌کند سال گذشته۳3 میلیارد دلار ارزش گذاری شد.

چین که مدت‌ها به جای تحقیقات پایه‌ای روی استفاده از هوش مصنوعی تمرکز داشته، به دلیل تحریم‌های آمریکا و افزایش تنش بین این کشور به سرمایه‌گذاری روی تولید داخلی و مبارزه با تحریم‌های آمریکا روی آورده است. سوال اینجاست که با وجود پشتیبانی دولت چین کدام یک از این استارتاپ‌ها توانایی رقابت در بازار جهانی با غول‌هایی همچون کوالکام و انویدیا را خواهند داشت.

منبع: techcrunch

 

http://pvst.ir/8si

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو