skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

افزایش جست‌وجو بهشت زهرا و آرمگاه توس در نقشه بلد پس از درگذشت «محمدرضا شجریان»

تحریریه پیوست

۲۰ مهر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

©سامان اقوامی

این روزها ایران داغدار از دست دادن اعتبار و افتخار موسیقی کشورمان است. محمدرضا شجریان بدون تردید یکی از محبوب‌ترین هنرمندان ایرانی بود که درگذشت او پنجشنبه گذشته  بسیاری از مردم فارسی‌زبان ایرانی و خارج از ایران  را در شوک فرو برد و با واکنش‌های زیادی از سوی شیفتگان  او همراه شد. در دو روز گذشته گروهی از دوستداران او برای خداحافظی با خسرو آواز ایران راهی بهشت زهرای تهران شدند و برخی دیگر از روز گذشته مسیر آرامگاه فردوسی را برای خاکسپاری ایشان در پیش گرفتند. در این روزها افزایش جست‌وجوی عبارت‌های بهشت زهرا، بیمارستان جم و آرامگاه توس در نقشه و مسیریاب بلد حاکی از حضور گروه زیادی از دوستداران این خواننده سرشناس آواز دستگاهی ایران است که بدون برنامه عمومی برای سوگواری با خانواده شجریان همراه شدند.

به گزارش روابط‌عمومی نقشه و مسیریاب بلد، حضور یاران و دوستداران شجریان از روز پنجشنبه آغاز شد. با اطلاع‌رسانی وضعیت نامساعد قلب استاد و سپس خبر فوت ایشان در این روز، جست‌وجوی آدرس بیمارستان محل بستری در نقشه بلد ۱۱ برابر به نسبت روزهای عادی افزایش یافت. طوری که «بیمارستان جم» به دومین عبارت جست‌وجو شده در اپلیکیشن بلد تبدیل شد.

در مراسم  خداحافظی با خسرو آواز  که ساعت ۶ صبح روز جمعه در بهشت زهرای تهران برگزار شده بود، به جز خانواده شجریان، نزدیکان و شماری از هنرمندان ایرانی، جمع بسیاری از دوستداران او هم حضور یافتند. بررسی اطلاعات نقشه «بلد» می‌گوید که جست‌وجوی کلمه «بهشت زهرا» در روز پنج‌شنبه با ۵۵ درصد افزایش نسبت به پنجشنبه هفته قبل و ۳۳۴ درصد افزایش نسبت به روز چهارشنبه همراه بوده است.

از روز جمعه افراد خود را برای سفر به مشهد و حضور در مراسم خاکسپاری پیکر این بزرگوار کنار آرامگاه فردوسی آماده کردند. اطلاعات «بلد» راوی این است که عبارت «آرامگاه فردوسی» از روز جمعه، ۲۰ برابر بیشتر از روزهای قبل جست‌وجو شده است. از سوی دیگر از زمان درگذشت استاد شجریان، جست‌وجوی نام ایشان روی نقشه بلد  ۵.۵ برابر بیشتر شده است.

 

http://pvst.ir/8s2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو