skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

بازی‌های ایرانی در شبکه دانش‌آموزی شاد معرفی می‌شوند

تحریریه پیوست

۱۲ مهر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای شرایط استفاده بازی‌سازان از شبکه آموزشی دانش‌آموزان (شاد) را برای معرفی بازی‌هایشان فراهم کرده است. طبق توافق بین بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و وزارت آموزش و پرورش بازی‌های ایرانی بازی‌های ایرانی امکان معرفی و تبلیغ در شبکه شاد را خواهند داشت

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، این امکان با توجه به تفاهم‌نامه مشترک میان وزارت آموزش‌و پرورش و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و با توجه به اهمیت معرفی، تبلیغ و ترویج بازی‌های ایرانی برای کودکان و نوجوانان، برای بازی‌سازان فراهم شده است.
بر این اساس بازی‌ها در دو دسته‌ کلی بازی‌های جدی (آموزشی و غیرآموزشی) و بازی‌های سرگرم‌کننده می‌توانند از امکان تبلیغ و معرفی در شبکه دانش‌آموزی شاد استفاده کنند.

اردیبهشت ماه سال جاری معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از تشکیل کانال رسمی بنیاد در شبکه دانش‌آموزی «شاد» خبر داد. به گفته سید محمدعلی سیدحسینی، آنها قرار بود در این کانال محتواهای آموزشی در حوزه بازی‌سازی و سواد بازی که زیرمجموعه سوادرسانه‌ای محسوب می‌شود، را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند.

بازی‌های جدی ارسال شده به بنیاد که در دوره‌های مختلف «جایزه بازی‌های جدی» را دریافت و رتبه‌ای کسب کرده باشند، از امتیاز ویژه برای ارزیابی بازی‌شان جهت معرفی در این سامانه برخوردار خواهند بود. در دسته‌‌ بازی‌های سرگرم‌کننده نیز محصولاتی که ویژگی‌ها و اثرگذاری‌های مثبت فرهنگی و تربیتی را دارا باشند، در اولویت انتخاب و معرفی به این سامانه قرار می‌گیرند. همچنین بازی‌سازان عضو ساختار حمایتی «همگرا» نیز از امتیاز ویژه برای ارزیابی بازی و معرفی به شبکه دانش‌آموزی شاد برخوردار هستند.
بازی‏‌ها برای معرفی در این سامانه نیاز به پروانه انتشار دارند و بازی‌های ارسال شده پس از ارزیابی در کارگروه مشترک بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و وزارت آموزش‌وپرورش، انتخاب می‌شوند و اسامی آنها از طریق وب‌سایت بنیاد اطلاع‌رسانی خواهند شد.
بازی‌سازان می‌توانند درخواست خود مبنی بر معرفی بازی‌شان در شبکه شاد را به همراه لینک بازی‌ها و سند معرفی ویژگی‌های بازی تا ۲۰ مهرماه به دبیرخانه‌ بنیاد به نشانی [email protected] ارسال کنند.

http://pvst.ir/8qk

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو