skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

مدرسۀ ایرانسل در اهواز افتتاح شد

تحریریه پیوست

۱۱ مهر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ایرانسل یک مدرسه دخترانه در شهر ویس ملاثانی اهواز ساخت و مدیرعامل این شرکت وعده داد دانش‌آموزان این مدرسه را که موفق به کسب رتبۀ زیر ۱۰۰ در کنکور سراسری شوند، بورسیه می‌کند.

به دنبال وقوع سیل در فروردین ۸۹ در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان، ایرانسل تفاهم‌نامه‌ای با سازمان نوسازی مدارس کشور و مجمع خیرین مدرسه‌ساز به امضا رساند که براساس آن این اپراتور در کار ساخت و نوسازی ۶ مدرسه در استان‌های سیل‌زده مشارکت می‌کرد و روز گذشته (۱۰ مهر) دبیرستان دخترانۀ ۹ کلاسۀ ایرانسل در شهر «ویس» اهواز افتتاح شد.

این دبیرستان دخترانه در زمینی به مساحت ۳۷۰۰ متر مربع و با زیربنای ۲۵۰۰ متر مربع به بهره‌برداری رسیده و دارای ۹ کلاس درس، به علاوۀ نمازخانه، بخش رایانه‌ای و چندرسانه‌ای، آزمایشگاه، سالن ورزش سرپوشیده، کتابخانه مجهز، اتاق مشاور و اتاق مربی پرورشی است.

در مراسم افتتاح این مدرسه که با حضور مدیران ارشد استان خوزستان برگزار شد، بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل با اشاره به تخریب زیرساخت‌های آموزشی در پی سیل فروردین ۱۳۹۸، مشارکت ایرانسل در امر مدرسه‌سازی را در راستای مسئولیت اجتماعی این شرکت دانست و از مشارکت‌کنندگان در این پروژه قدردانی کرد.

عباسی‌آرند همچنین به تجهیز مدارس مناطق سیل‌زده و نیز مناطق کمتر برخوردار به امکانات رایانه‌ای و ارتباطی، در قالب پروژۀ «مدارس درخشان» ایرانسل با کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد و از برنامۀ ایرانسل برای ادامه و گسترش این پروژه خبر داد.

او همچنین گفت: «ایرانسل به عنوان اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، در استان خوزستان توانسته با کمک ارگان‌های مربوطه، از نظر پوشش شبکه و ارائۀ خدمات، کیفیت خوبی را در مقایسه با میانگین کشور ایجاد کند و هم‌اکنون نیز پروژۀ فیبر اهواز در راستای ارائۀ خدمات شهر هوشمند در حال پیگیری است.»

مدیرعامل ایرانسل همچنین خطاب به معلمان و دانش‌آموزان حاضر در مراسم گفت که ایرانسل دانش‌آموزان این مدرسه را که موفق به کسب رتبۀ زیر ۱۰۰ در کنکور سراسری شوند، بورسیه می‌کند.

در این مراسم استاندار خوزستان با اشاره به قرآن کریم و آیۀ شریفۀ ۳۷ از سورۀ نور، مشارکت ایرانسل در مدرسه‌سازی را در این راستا ارزیابی و از تعهد ایرانسل به مسؤولیت اجتماعی در حین انجام کسب‌وکار تقدیر کرد.

احداث دبیرستان دخترانۀ ۹ کلاسۀ شهر ویس در استان خوزستان، دومین پروژۀ مدرسه‌سازی ایرانسل در پی سیل فروردین ماه ۱۳۹۸ است. پیش از این نیز در مهر ماه ۱۳۹۸، سه پروژۀ احداث و بازسازی مدارس مناطق سیل‌زدۀ استان لرستان، با مشارکت ایرانسل به بهره‌برداری رسیده بود.

در این مراسم همچنین تفاهم‌نامه‌ای بین ایرانسل و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برای مشارکت فعال در پویش «آجر به آجر» منعقد شد. «آجر به آجر» عنوان پویشی است که با هدف گسترش و توسعۀ فرهنگ مشارکت مردمی در امر مدرسه‌سازی، به ‌منظور حضور افراد خیّر با هر سطح از توان مالی، برای سهیم شدن در مدرسه‌سازی، آغاز شده است. در قالب این طرح، آحاد جامعه می‌توانند تنها با اهدای هزینۀ خرید حتی یک آجر، در مدرسه‌سازی سهیم شوند.

بر اساس این تفاهم‌نامه، ایرانسل با تأمین بستر فنی اهدای کمک‌های مردمی از طریق اختصاص کد دستوری #۲۴* مشارکت مردمی برای ساخت و بازسازی آجر به آجرِ مدارس را تسهیل می‌کند.

http://pvst.ir/8qc

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو