skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

روند کلی قیمت رمزارزها صعودی است

۸ مهر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۱۰ دقیقه

بیت‌کوین و دیگر رمزارزها ممکن است در کوتاه‌ مدت کاهش قیمت را تجربه کنند اما روند کلی هنوز صعودی است.

به گزارش پیوست به نقل از کوین تلگراف، قیمت بیت‌کوین در ۲۷ جولای به بیش از ۱۰ هزار دلار رسید و از آن زمان قیمت آن به کمتر از ۱۰هزار دلار سقوط نکرده است. داده‌ها نشان می‌دهد که ثبات قیمت بیت‌کوین در بیش ۱۰هزار دلار به ۶۳ روز پیاپی رسیده که خود یک رکورد برای بیت‌کوین محسوب می‌شود.

حالا سطح قیمت ۱۰ هزار دلار که پیشتر یکی از سخت‌ترین سطوح مقاومت بیت‌کوین محسوب می‌شد به یکی از بهترین سطوح پشتیبان این رمزارز تبدیل شده است. حامیان روند صعودی دائما وقتی قیمت بیت‌کوین به نزدیک ۱۰ هزار دلار می‌رسد شروع به خرید می‌‌کنند و این سطح مهم روانی می‌تواند به سکوی پرشی برای روند صعودی بعدی تبدیل شود.

نمودار بازدهی روزانه بازار رمزارزها: منبع: COIN360

به نظر می‌رسد توزیع بسته‌های حمایت مالی از کسب و کارها و بیزنس‌ها در دوران کرونا، باعث شده تا سرمایه‌گذاران به طمع محافظت از سرمایه خود به فکر تبدیل اسکناس افتاده و به رمزارزها روی آورند.

در حال حاضر تنها ۲.۵ میلیون بیت‌کوین دیگر برای استخراج باقی مانده است و افزایش تقاضا شرکت‌ها برای بیت‌کوین باعث می‌شود تا بیت‌کوین به جنس نادری تبدیل شود.

آیا پس از چند هفته‌ای که شاهد سقوط قیمت بازار رمزارزها بودیم بیت‌کوین و دیگر رمزارزها می‌توانند روند صعودی خود را از سر گیرند؟

بیت‌کوین

بیت‌کوین(BTC) در حال حاضر در بازه قیمتی بین خط روند صعودی در بالا و سطح مقاومت ۱۱۱۷۸ دلاری در پایین است. میانگین متحرک و شاخص توان نسبی درست در نیمه بالایی نمودار قرار دارند و درنتیجه احتمالا چند روز ثبات قیمتی را تجربه خواهیم کرد.

نمودار تغییرات قیمتی روزانه بیت‌کوین

حامیان کاهش قیمت در محدوده بین میانگین متحرک ۵۰ روزه (۱۱۰۹۷ دلار) و خط روند نزولی با مقاومت بالایی روبرو خواهند شد. اگر قیمت هرکدام از این مقاومت‌ها را در هم شکند، حامیان روند نزولی قیمت بیت‌کوین را زیر خط روند صعودی کاهش خواهند داد (خطوط روند صعودی Uptrend line و روند نزولی Downtrend line در نمودار با رنک آبی مشخص شده اند و خط قرمز موج دار خط میانگین متحرک ۵۰ روزه است).

اما اگر در کاهش قیمت بعدی شاهد بازگشت قیمت از خط روند صعودی باشیم، حامیان افزایش قیمت بار دیگر برای شکست سطح مقاومت و از سر گرفتن روند صعودی تلاش خواهند کرد. هدف اول در روند صعودی قیمت ۱۲۰۴۸ دلار و سپس ۱۲۴۶۰ دلار است.

اتریوم

قیمت اتریوم به بالای خط روند نزولی افزایش یافته است و حامیان افزایش قیمت تلاش می‌کنند تا قیمت این رمز ارز را به بالای میانگین متحرک ۲۰ روزه (۳۶۲ دلار) افزایش دهند. این حرکت رو به بالا نشان دهنده جریان فروش اتریوم است.

نمودار تغییرات قیمتی روزانه اتریوم

اگر قیمت اتریوم سطح مقاومت مذکور را شکسته و به بالای میانگین متحرک ۲۰ روزه صعود کند، امکان روندی رو به افزایش تا بالای میانگین متحرک ۵۰ روزه (۳۸۵385 دلار) نیز وجود خواهد داشت. همچنین عبور از قیمت ۳۹۵ دلار ممکن است آغازگر یک روند صعود تا 488.134 دلار باشد.

اما درصورتی که قیمت این رمزارز کاهش پیدا کند روند صعودی نقض شده و حامیان روند نزولی قیمت اتریوم را تا سطح پشتیبان ۳۰۸.۳۹۲ دلاری کاهش خواهند داد.

ریپل

حامیان روند صعودی سعی دارند قیمت ریپل  (XRP) را بالای میانگین متحرک ۲۰روزه (0.244 دلار) حفظ کنند. اگر این تلاش موفقیت‌آمیز باشد حرکت به سمت قیمت ۰.۲۶ امکان‌پذیر است. در این مرحله حامیان روند نزولی تلاش می‌کنند از این سطح مقاومت محافظت کنند و آنرا درست پایین میانگین متحرک ۵۰ روزه نگه دارند.

نمودار تغییرات قیمتی روزانه ریپل

اگر قیمت از ۰.۲۶ دلار سقوط کند، ریپل به مدت چند روز به ثبات خواهد رسید. هرچه این ثبات طولانی تر باشد، حرکت پس از آن قدرتمندتر خواهد بود.

صعود قیمت به بالای میانگین متحرک ۵۰ روزه به حرکتی به سمت قیمت ۰.۳۰۳۷۴۶ دلار منجر خواهد شد و اگر از این قیمت هم عبور کنیم این رمزارز می‌تواند تا قیمت ۰.۳۲۶۱۱۳ دلار پیش برود. با این وجود اگر حامیان روند نزولی قیمت را تا پایین ۰.۲۱۹۷۱۲دلار کاهش دهند شاهد روندی نزولی خواهیم بود.

بیت‌کوین کش

جهش بزرگ بیتکوین کش(BCH) قیمت این رمزارز را به بالای میانگین متحرک ۲۰ (۲۲۸دلار) افزایش داده‌ است. این حرکت صعودی نشان می‌دهد که خطر سقوط قیمت به زیر سطح پشتیبان ۲۰۰ دلار کاهش پیدا کرده است.

نمودار تغییرات قیمتی روزانه بیت‌کوین کش

حامیان روند صعودی احتمالا تلاش می‌کنند قیمت را به بالای خط روندنزولی سوق دهند و مقاومت ۲۴۲ دلاری را پشت سر بگذارند. در این سطح میانگین متحرک پنجاه روزه (۲۵۴ دلار) می‌تواند به عنوان یک سطح مقاومت عمل کند و مقاومت بعدی را در ۲۸۰ دلار تجربه می‌کنیم.

میانگین متحرک ۲۰ روزه شکل افقی به خود گرفته است و شاخص توان نسبی به بالای سطح ۵۰ رسیده است که نشان می‌دهد در کوتاه مدت شاهد تغییر روند خواهیم بود. اگر قیمت بیتکوین کش از ۲۴۲242 دلار سقوط کند، قیمت این رمزارز به مدت چند روز پیش از آغاز روندی جدید ثابت خواهد بود.

سکه بایننس

قیمت سکه بایننس یا BNB در تاریخ ۲۶ سپتامبر به بالای میانگین متحرک ۲۰ روزه (۲۵.۵۲ دلار) صعود کرد و به روند صعودی خود ادامه می‌دهد. هدف بعدی در واقع همان سطح ۵۰ درصدی از اصلاح فیبوناچی یعنی ۲۷.۷۵۴۲ دلار است.

نمودار تغییرات قیمتی روزانه سکه بایننس

حامیان کاهش قیمت سعی دارند که روند صعودی را در این سطح خفه کرده و در روند نزولی بعدی قیمت BNB را به زیر میانگین متحرک ۲۰ روزه کاهش دهند که احتمالا نشان دهنده پایان اصلاح قیمت خواهد بود.

حرکت صعودی اما در بالای ۲۷.۷۵۴۲  دلار می‌تواند تا ۶۱.۸۰ درصد از سطح اصلاح فیبوناچی پیش رفته و به ۲۹.۰۸۸۶ دلار برسد و سپس تا ۷۸.۶ درصد یعنی ۳۰.۹۸۸۴ دلار پیش روی کند.

در مقابل این فرض اگر روند حرکت قیمت برای BNB جهت مخالف را در پیش گیرد قیمت به زیر میانگین‌های متحرک سقوط خواهد کرد و در قیمت ۲۲.۱۰ دلار شاهد سطح پشتیبان دیگری خواهیم بود که درستی این جریان را بار دیگر محک خواهد زد.

دات

قیمت دات (‌DOT) در ۲۷27 سپتامبر از ۴.۱۱۵۲ دلار تغییر جهت داد و حالا حامیان افزایش قیمت سعی دارند قیمت را تا بالای میانگین متحرک ۲۰ روزه افزایش دهند. صعود به قیمت بالای این سطح مقاومت نشان می‌دهد که اصلاح قیمت به پایان رسیده است.

نمودار تغییرات قیمتی روزانه دات

هدف اول این روند صعودی ۴.۹۲۱۰ دلار است و پس از آن DOT می‌تواند تا ۵.۵۸۹۹ دلار پیش روی کند. اگر در هرکدام از این سطوح روند صعودی متوقف شود، احتمالا به مدت چند روز شاهد ثبات قیمت خواهیم بود.

درصورتی که این چشم‌انداز مثبت نقض شود، قیمت این رمز ارز به زیر سطح پشتیبانی ۴-۳.۵۳۲۱ دلار کاهش پیدا می‌کند.

چین لینک

حامیان روند کاهشی از میانگین متحرک ۲۰ روزه (۱۰.۷۶ دلار) دفاع خواهند کرد اما حامیان روند صعودی نمی‌گذارند که قیمت چین‌لینک (LINK) در زیر ۱۰ دلار باقی بماند. این موضوع نشان می‌دهد که حامیان روند صعودی در حال حاضر در حال تجدید قوا هستند و این ثبات قیمت باعث می‌شود که احتمال صعود به بالای میانگین متحرک ۲۰ روزه افزایش پیدا کند.

نمودار تغییرات قیمتی روزانه چین لینک

 

اگر حامیان روند صعودی قیمت را تا بالای ۱۱.۱۹۹ دلار افزایش دهند، روند نزولی احتمالا پایان خواهد یافت. هدف بعدی در این جریان افزایش ۱۳.۲۸ دلار خواهد بود و اگر حامیان روند صعودی بتوانند قیمت را به بالای این سطح مقاومت افزایش دهند، قیمت تا ۱۷.۷۷ دلار افزایش خواهد یافت.

با این وجود اگر حامیان روند نزولی از سطح مقاومت 13.28 دلار محافظت کنند، نمودار لینک ممکن است روندی نزولی در پیش گرفته و البته پیش از آن به مدت چند روز ثبات قیمتی را تجربه کند. همچنین صاف شدن خطوط میانگین متحرک و شاخص توان نسبی در نزدیکی ۵۰ حاکی از نوعی ثبات قیمت است.

با این وجود اگر قیمت به پایین تر از سطح پشتیبان ۶.۹۰ دلار سقوط کند، این چشم انداز صعودی نقض خواهد شد.

کاردانو

روند افزایشی کاردانو(ADA) در ۲۵ سپتامبر قیمت این رمزارز را به بالای میانگین متحرک ۲۰ روزه (۰.۰۹۴ دلار) برد و حامیان روند صعودی سعی دارند قیمت را به بالای میانگین متحرک ۵۰ روزه (۰.۱۰۹ دلار) ببرند. اگر آنها موفق شوند می‌توان گفت که روند نزولی متوقف شده است.

نمودار تغییرات قیمتی روزانه کاردانو

میانگین متحرک ۲۰ روزه به تدریج دارد جهت خود را به سمت بالا تغییر می‌دهد و شاخص توان نسبی نیز مثبت شده است که نشان می‌دهد حامیان روند صعودی موفق شده‌اند. اگر کاردانو از سطح فعلی سقوط کند، حامیان روند صعودی سعی می‌کنند در صورت سقوط قیمت تا میانگین متحرک ۲۰ روزه شروع به خرید و احیای قیمت کنند. جهشی محکم از این سطح پشتیبانی نشان‌دهنده بازگشت روند مثبت خواهد بود.

اگر این چشم انداز نقش شود قیمت این رمز ارز شکسته شده و به زیر میانگین متحرک ۲۰ روزه سقوط خواهد کرد. این روند بار دیگر حداقل قیمت‌ اخیر یعنی ۰.۰۷۵۵۷۰۱دلار را محک خواهد زد.

بیت‌کوین SV

قیمت بیتکوین SV در ۲۶ سپتامبر به بالای میانگین متحرک ۲۰ روزه (۱۶۵ دلار) صعود کرد و حامیان روند صعودی سعی دارند قیمت را تا بالای میانگین متحرک ۵۰ روزه (۱۸۲ دلار) افزایش دهند. با این وجود حامیان روند کاهشی احتمالا در این سطح مقاومت خواهند کرد.

نمودار تغییرات قیمتی بیت‌کوین SV

اگر قیمت از میانگین متحرک ۵۰ روزه پایین‌تر برود و به زیر میانگین متحرک ۲۰ روزه سقوط کند، حامیان روند نزولی قیمت BSV را تا زیر سطح پشتیبان ۱۴۶.۲۰-۱۳۵.۰۰ دلار کاهش خواهند داد.

با این وجود شاخص توان نسبی به محدوده مثبت وارد شده است و میانگین متحرک ۲۰ روزه سعی دارد سمت و سوی رو به بالا بگیرد که یعنی حامیان افزایش قیمت قدرت بیشتری دارند.

اگر طرفداران روند صعودی قیمت را در بالای میانگین متحرک ۵۰ روزه نگه دارند، قیمت این رمزارز به بالای ۲۰۸.۱۰ دلار صعود کرده و سپس تا بیش از ۲۲۷ دلار پیش خواهد رفت.

سکه کریپتو

حامیان روند صعودی سعی دارند که قیمت سکه کریپتو (CRO) را تا بالای میانگین متحرک ۲۰ روزه (۰.۱۵۷دلار) و خط مقاومت مربوط به مثلث کاهشی افزایش دهند. درصورت موفقیت این اقدام، روند نزولی نقض خواهد شد.

نمودار تغییرات قیمتی سکه کریپتو

شکست روند نزولی بسیاری از حامیان کاهش قیمت که روی سقوط قیمت سرمایه‌گذاری کرده‌اند را به دام خواهند انداخت. درنتیجه این افراد باید از جبهه خود در سطوح بالاتری حمایت کنند که آغاز نوعی رقابت خواهد بود.

در این حالت قیمت بالاتر از مثلث کاهشی ثابت خواهد شد و CRO می‌تواند ابتدا به بالای ۰.۱۸۳۴۱۶ و سپس به بالای ۰.۱۹۱۱۰۱ صعود کند. اما در مقابل اگر این رمز ارز از میانگین متحرک ۲۰ روزه و یا خط مقاومت سقوط کند، حامیان کاهش قیمت سعی می‌کنند که قیمت را به زیر ۰.۱۴۴۷۴۳ دلار کاهش دهند. درصورت موفقیت این جبهه، الگوی معکوس نزولی کامل خواهد شد و شاهد اصلاح قیمت عمیق تری خواهیم بود.

منبع: cointelegraph

 

http://pvst.ir/8pp

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو