skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزارت دادگستری آمریکا:

دو تیم هکری چینی خرابکار علیه شرکت‌های آمریکایی شناسایی شدند

۲۶ شهریور ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزارت دادگستری آمریکا امروز (۲۶شهریور)  در کنفرانس زنده اعلام کرد که موفق شده‌اند دو تیم هکر‌های چینی را شناسایی کند. به گفته جفری روزن،  معاون دادستان کل ایالات متحده دو تیم از هکر‌های چینی با همکاری دو هکر مالزیایی برای هک شرکت‌های آمریکایی و اروپایی شناسایی شده‌اند.

به گزارش پیوست به نقل از بلومبرگ، در این کنفرانس روزن با انتقاد از دولت چین تصریح کرد که دولت چین برای دستگیری این هکر‌ها همکاری نداشته است. همچنین به گفته مایکل شروین، دادستان موقت آمریکا این هکر‌های چینی با ارتش و دولت چین رابطه نزدیکی دارند. شروین در این زمینه گفت: «صد‌ها شرکت و هزاران نفر هدف حمله این هکر‌های چینی قرار گرفته‌اند.»

به گفته شروین هکرهای در حملات اخیر خود از دو الگوی حمله استفاده کرده‌اند. الگوی اول روش حمله به «زنجیره عرضه» است. در این روش هکرها ابتدا به شرکت نرم‌افزاری نفوذ کرده و بدافزاری را به نرم‌افزار این شرکت‌ها وارد کرده‌اند، سپس از آنجایی که کسی از این حملات اطلاعی نداشت، این نرم‌افزارها به شرکت‌های دیگر به فروش می‌رسید. استفاده از این نرم‌افزار‌های آلوده به تروجان به هکر‌ها اجازه می‌دهد که اطلاعات پایگاه‌ داده‌های قربانیان را به سرقت ببرند.

در الگوی دیگری هکر‌های چینی با همکاری دو متهم مالزیایی به شرکت‌های بزرگ بازی‌های آنلاین است. صنعت بازی‌های آنلاین که در حال‌حاضر میلیارد‌ها دلار ارزش دارد یکی از پردرآمدترین صنایع سرگرمی محسوب می‌شوند. هکر‌ها با حمله به این شرکت‌ها علاوه بر نفوذ به آنها، توکن، ارز‌های دیجیتال و دارایی‌های دیجیتال ارزشمند این شرکت‌های بازی را از به سرقت برده‌ و این اموال را به صورت آنلاین به شرکت‌های دیگری که البته از منشا این اموال اطلاعی نداشته‌اند به فروش می‌رساندند.

برخلاف هکرهای چینی، هکرهای مالزیایی با همکاری نیروهای امنیتی مالزی دستگیر شده و در مالزی تحت محاکمه هستند و قرار است تا چند ماه آینده و پس از طی شدن روند قضایی در مالزی تحویل امریکا شوند.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که با تمام توان و با همکاری تمامی نهاد‌های امنیتی داخلی و بین‌المللی و شرکت‌های تکنولوژی از جمله فیسبوک، مایکروسافت و گوگل در زمینه مبارزه با جرایم سایبری فعال است.

 

http://pvst.ir/8mm

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو