skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

پس از بازگشایی فیزیکی مغازه‌ها

میزان خرید آنلاین در آمریکا کاهش یافت

تحریریه پیوست

۲۵ شهریور ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بازگشایی فروشگاه‌های فیزیکی در آمریکا طبق داده‌های اقتصاد دیجیتال شرکت ادوبی موجب کاهش خرید آنلاین در این کشور شده است.

به گزارش پیوست به نقل از زدنت، بحران کرونا باعث شکل‌گیری موج عظیمی از خرید‌های آنلاین شد که البته براساس شاخص اقتصاد دیجیتال از شرکت ادوبی در حال فرونشستن است. شاخص اقتصاد دیجیتال ادوبی که اوایل امسال ارائه شد چندین تریلیون تراکنش مربوط به ۱۸ دسته محصول را بررسی می‌کند. این شاخص اقتصاد دیجیتال در واقع می‌خواهد نشان دهد که مشتریان و شرکت‌ها چه چیزی خریداری می‌‌کنند.

براساس این داده‌ها با وجود اینکه درماه آگوست هم نسبت به سال گذشته فروش آنلاین ۴۵ درصد افزایش پیدا کرده، اما این رقم با توجه به افزایش ۵۵ درصدی ماه جولای نشان‌دهنده روندی نزولی است.

حدود ۲۷ درصد از پاسخ دهندگان به سوالات شرکت‌ ادوبی اعلام کردند که در ماه آگوست نسبت به ماه جولای احساس امنیت بیشتری در فروشگاه‌های فیزیکی دارند.

البته خدمت تازه‌ای به نام «آنلاین بخر، در فروشگاه تحویل بگیر» یا BOPIS به شدت در بین مشتریان محبوب شده است و تنها در ماه آگوست رشد ۵۹ درصدی نسبت به ماه گذشته و رشد ۲۵۹ درصدی را نسبت به سال قبل نشان داده است.

در حال حاضر ۱۰۷ میلیارد دلار دیگر از ماه مارس تا به امروز صرف خرید آنلاین شده و برای هشت ماه اول سال ۲۰۲۰ نیز ۴۹۷ میلیارد دلار خرید آنلاین گزارش شده است. تا ماه آگوست میزان خرید آنلاین در ۱۳۰ روز از سال به بیش از ۲ میلیارد دلار رسیده است این درحالی است که در سال ۲۰۱۹ تنها روز‌هایی در دوران تعطیلات را شاهد این میزان خرید آنلاین و گذر از سقف خرید آنلاین ۲ میلیارد دلار بوده‌ایم.

وویک پاندیا مدیر ارشد چشم‌اندازهای دیجیتال در ادوبی دیجیتال می‌گوید: «در حالی که هنوز هم شاهد سلطه خرید آنلاین هستیم اما می‌توان گفت که سرعت رشد آن گرفته شده است و افراد بیشتری به فروشگاه‌های فیزیکی بازمی‌گردند و خریدهای آنلاین در یک سری دسته‌ها همچون پوشاک کاهش پیدا می‌کند.»

منبع: zdnet

 

http://pvst.ir/8md

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو