skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

اتحادیه اروپا اپ‌های ردیابی کرونا را به یکدیگر متصل می‌کند

تحریریه پیوست

۲۴ شهریور ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

چندین کشور اروپایی در حال آزمایش پلتفرمی هستند تا اپلیکیشن‌های ردیابی کرونای ملی را به یکدیگر متصل می‌کند تا مبارزه با بحران شکل بهتری به خود گیرد.

به گزارش پیوست به نقل از رویترز، کمیسیون اروپا این پلتفرم را روی سرور‌های اپلیکیشن‌های جمهوری چک، دانمارک، آلمان، ایرلند، ایتالیا و لتونی که طراحی اپلیکیشن مشابهی دارند به همراه درگاه جدیدی برای تبادل داده آزمایش کرده است.

کمیسر تیری برتون عضو کمیسیون اروپا و مدیرارشد اجرایی فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «بسیاری از دولت‌های عضو از اپلیکیشن‌های ردیابی و اخطار تماس استفاده می‌کنند. زمان آن رسیده که این اپلیکیشن‌ها را با هم مرتبط کنیم». دربیانیه وی آمده است: «سفر و تبادل فردی درون مایه پروژه اتحادیه اروپا و بازار واحد محسوب می‌شوند. این درگاه در بحران کرونا علاوه بر نجات جان افراد به انجام این کار کمک می‌کند.»

این درگاه با همکاری شرکت نرم‌افزاری SAP آلمان و تلکام هلند ساخته شده است که قرار است امکان ردیابی تماس بین افراد در زمان مسافرت را فراهم و درصورت ابتلای فرد هشدار لازم را صادر کند.

این قابلیت برون مرزی به اپلیکیشن‌های ردیابی که در حال حاضر تنها در درون مرز‌های ملی کار می‌کنند اضافه خواهد شد و هدف از این کار افزایش امنیت سفر و توریسم است.

منبع: reuters

http://pvst.ir/8m8

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو