skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

امضای قرارداد زیرساخت مشترک دفاعی آمریکا با مایکروسافت تایید شد

تحریریه پیوست

۱۶ شهریور ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

قرارداد ۱۰ میلیارددلاری مایکروسافت با دولت آمریکا برای آماده‌سازی زیرساخت مشترک دفاعی یا JEDI پس از رد شدن شکایت آمازون تایید و نهایی شد هر چند هنوز این شرکت اجازه شروع به اجرایی شدن پروژه را تا نهایی شدن رای دادگاه ندارد.

به گزارش پیوست به نقل از فوربز، ماه اکتبر سال گذشته بود که شرکت مایکروسافت موفق به دریافت این قرارداد از وزارت دفاع شد اما آوریل امسال و به دنبال شکایت آمازون مبنی بر خطا در فرایند تصمیم گیری، وزارت دفاع تصمیم گرفت بار دیگر این مسئله را بررسی کند.

آمازون ادعا می‌کرد که مسئولان دولتی به درستی جوانب پیشنهاد این دو شرکت را بررسی نکرده‌اند و پنتاگون به دلیل تنفر دونالد ترامپ از جف بزوس مدیرعامل این شرکت و مالک واشنگتن‌پست جانبداری مایکروسافت را کرده است.

پنتاگون در پاسخ اعلام کرد: «که ارزیابی دوباره و کاملی بر پیشنهاد این دو شرکت در زمینه فضای ابری مورد نظر در قرارداد JEDI انجام داده و از نگاه آنها هنوز هم پیشنهاد مایکروسافت بیشترین ارزش را برای دولت خواهد داشت».

سخنگوی مایکروسافت نیز پس از این تصمیم اعلام کرد: «خوشحالیم که وزارت دفاع پس از بررسی دقیق تایید کرده است که ما بیشترین ارزش و بهترین تکنولوژی را ارائه می‌دهیم.»

آمازون در وبلاگ خود اعلام کرد که وزارت دفاع «بار دیگر قرادادی را تحت تاثیر سیاست و نفوذ اعطا کرد و این تصمیم براساس قدرت پیشنهادات نیست. بررسی‌های وزارت دفاع فرصتی بود برای رفع خطاهای بیشماری که در شکایت ما عنوان شد بود تا شاهد میدان رقابتی منصفانه باشیم و درنتیجه تصمیم منطقی در این باره اتخاذ شود. اما متاسفانه وزارت دفاع این موقعیت را از دست داد».

قرارداد JEDI حتی پیش از شکست آمازون نیز با انتقاداتی مواجه شده بود. شرکت‌های IBM و اوراکل (Oracle) نیز پیشتر در سال 2019 اعتراض کردند که وزارت دفاع طرفداری مایکروسافت را می‌کند.

در آخرین بررسی‌ها نیز بازرس وزارت در پاسخ به ادعای مداخله ترامپ بررسی‌هایی را انجام داد و هرگونه نفوذ کاخ سفید را رد و نهایتا اعلام کرد که هیچگونه فشاری علیه آمازون وجود نداشته است.

با این حال گزارش ماه آوریل نشان می‌دهد که بازرسان امکان بازجویی از چند شاهد مهم در کاخ سفید را پیدا نکرده‌اند و بازرس مسئول این بررسی در نهایت اعلام کرد که نمی‌توان «ماهیت کلی و گستره حقیقی» روابط بین کاخ سفید و وزارت دفاع را به صورت کامل مشخص کرد.

با این وجود طبق اعلام دادگاه مایکروسافت فعلا و تا مختومه شدن شکایت آمازون اجازه شروع به کار را ندارد و طبق اعلام شرکت آمازون این شرکت به مبارزه در دادگاه ادامه خواهد داد و حتی می‌توان تاخیر بیشتری را برای این پروژه انتظار داشت.

منبع: forbes  

   

http://pvst.ir/8kq

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو