skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

۱۵ پروژه ملکی در مکزیک و کانادا توکنیزه می‌شوند

۱۲ شهریور ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

پلتفرم بلاک‌چین ورتالو (Vertalo) حداقل ۱۵ پروژه ملکی در مکزیک و کانادا را تا اوایل سال ۲۰۲۱ توکنیزه خواهد کرد. این طرح که به سفارش شرکت سرمایه‌گذاری ملکی مونت اکس انجام خواهد شد، سومین قرار داد این پلتفرم بلاک‌چینی در رابطه با توکنیزه کردن دارایی‌های ملکی است.

به گزارش پیوست به نقل از کوین‌دسک، زمانی مساله توکنیزه کردن املاک یکی از معروف‌ترین کاربردهای بلاک‌چین بود و تصور می‌شد این تکنولوژی از طریق شرکت‌هایی نرم‌افزاری آلفاپوین و هاربر با قراردادن املاک روی یک بلاک‌چین امکان جهانی شدن بازار املاک را فراهم کند. با این وجود سرمایه‌گذاران نسبت به معامله املاک به صورت توکنی و روی یک دفترکل عمومی اشتیاقی نشان ندادند.

مساله اینجا بود که صادرکنندگان برای جذب سرمایه نیازی به فروش توکن‌ها داشتند و نهادها نیز پیش از روی آوردن به این روش باید از ورود سرمایه مطمئن می‌شدند برای حرکت در این مسیر نیز چندین قرار داد نیز منعقد شده اما به دلیل مشکلات متعددی به بن‌بست رسیدند.

دیو هندریکس یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل شرکت ورتالو در مصاحبه‌ای با وبسایت کوین‌دسک اعلام کرد: «چرخه هیجانی سال ۲۰۱۸ در زمینه توکنیزه کردن املاک دو سال زود پدید آمد، در آن زمان هنوز تکنولوژی مورد نیاز برای تحقق این موضوع در دست نبود.»

به گفته هندریکس با اینکه توکنیزه کردن املاک از سه سال پیش امکان‌ پذیر شده است، اما سیستم‌های جایگزین معاملاتی (ATS) و صرافی‌هایی که بتوانند این دارایی‌های دیجیتال را معامله کنند هنوز تاییدیه قانونی را دریافت نکرده‌اند.

اکنون در سال ۲۰۲۰ این بخش بار دیگر مورد توجه قرار گرفته است. در ماه فوریه پلتفورم املاک رد سوان با همکاری پلتفورم ارائه توکن پولی‌مث برای توکنیزه کردن املاکی به ارزش ۲.۲ میلیارد دلار همکاری کرد.

در ماه آوریل نیز ورتالو برای توکنیزه کردن املاکی به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار قراردادی را با شرکت بلاک‌چین دیگری به نام tZERO منعقد کرد.

همکاری تازه VRE با مونت‌اکس باعث تسهیل سرمایه‌گذاری مستقیم در املاک مسکونی کلاس A در کانادا خواهد شد. مونت‌اکس چندین مرحله را برای جذب سرمایه در نظر دارد، اولین پیشنهادات تنها به سرمایه‌گذاران مکزیکی ارائه خواهد شد و در نهایت این قراردادها تا بازار آمریکا و کانادا نیز گسترش خواهند یافت. براساس بیانیه منتشر شده این سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق توکن‌های دیجیتال مستقیما به اطلاعات سهام و دارایی خود دسترسی یابند.

در بیانیه آمده است که «بعد بین‌المللی این قرارداد به پتانسیل صدور سهام برای املاک در سراسر جهان را مدنظر قرار داده است.»

آلک بکمن، مدیر توسعه تجاری ورتالو در مصاحبه با وبسایت خبری کوین‌دسک نیز اعلام کرد: «عموما در بازار املاک بسیاری از پیشنهادات بدون سر و صدا تنها به افراد معدودی ارائه می‌شوند، اما این همکاری باعث بهبود دسترسی افراد به بازار املاک شده و سرمایه‌گذاران کوچک هم می‌توانند اموال خود را در پلتفرم مونت‌اکس به فروش گذاشته یا املاک مدنظر خود را خریداری کنند.»

به گفته بکمن «در گذشته بسیاری از مردم در بخش املاک سرمایه‌گذاری نمی‌کردند، شما برای سرمایه‌گذاری در این بخش باید با یک شرکت ملکی در ارتباط باشید یا خودتان برای مراحل ساخت سند دارایی آشنایی داشته باشید».

به گفته بکمن در حال حاضر 99درصد از سرمایه بخش خصوصی املاک براساس استثنای قانون D سهامی آمریکا جذب این حوزه می‌شوند و درنتیجه سرمایه‌گذاران با استفاده از دارایی‌های دیجیتال می‌توانند به سادگی بدون نیاز به اعتبارسنجی  در این بخش از املاک نیز سرمایه‌گذاری کنند.

بکمن در ادامه افزود که ورتالو درحال کارروی یک پروژه دیجیتال سازی است که به سرمایه‌گذاران خارجی و افرادی که اعتبارسنجی نشده‌اند اجازه سرمایه‌؛گذاری در دارایی‌های ملکی را خواهد داد.

منبع: coindesk

http://pvst.ir/8k3

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو