skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

گوگل کلود ۱۰۰ میلیون دلار روی پلتفرم خدمات درمانی از راه دور اَموِل سرمایه گذاری می‌کند

تحریریه پیوست

۶ شهریور ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

گوگل کلود در راستای تجهیز خدمات دهندگان، بیمه‌ها و بیماران به تکنولوژی با کیفیت و مقرون به صرفه، ۱۰۰ میلیون دلار روی شرکت امول (Amwell)، ارائه‌کننده خدمات درمانی از راه دور سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گزارش پیوست، توماس کوریان مدیرعامل گوگل کلود در بلاک گوگل کلود اعلام کرد: «این همکاری برای صنعت خدمات درمانی اهمیت ویژه‌ای دارد. این پلتفرم می‌تواند فضای خدمات درمان از راه دور را با استفاده از تکنولوژی‌های ابری مدرن متحول کند. خوشحالیم که با این همکاری می‌توانیم راهکارهای نوینی در زمینه خدمات درمانی دیجیتال به ارائه‌دهندگان، بیماران و برنامه‌های درمانی جهان ارائه کنیم.»

امول قابلیت‌های ویدیویی خود را به پلتفرم گوگل منتقل خواهد کرد و این دو شرکت از طریق G-Suite روی تکنولوژی هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی خود در جهت کمک به بیماران و خدمه درمان فعالیت‌ می‌کنند و سعی دارند امنیت کار با داده‌های درمانی در فضای ابری را افزایش دهند.

آشیما گاپتا، مدیر استراتژی و راه‌کارهای درمانی گوگل کلود، در این باره توضیح داد: «تصور کنید در آینده‌ای نه چندان دور هنگام ورود به اتاق انتظار دیجیتال به شما خوش آمد گفته می‌شود و اطلاعات مربوط به مراجعه کنندگان ارائه می‌شود. یک چت‌بات قدرتمند به زبان شما برای مشاوره حاضر شده و نشانه‌ها و دلیل مراجعه شما را از می‌پرسد و پیش از اینکه به اتاق مجازی معاینه وارد شوید این اطلاعات را به پزشک ارائه می‌کند. در طول معاینه شما به زبان موردنظرتان با پزشک صحبت می‌کنید و هوش مصنوعی ‌(AI) این فضای ابری به صورت زنده مکالمه را زیرنویس می‌کند.»

طبق داده‌های وزارت بهداشت و خدمات انسانی بیش از نیمی از مراجعات پزشکی ماه آوریل به صورت مجازی انجام گرفتند. همچنین براساس مطالعه ای از سوی شرکت مشاوره فراست و سالیوان (Frost & Sullivan) پیش‌بینی شده است که «تا سال ۲۰۲۵ حجم خدمات درمانی از راه دور هفت برابر خواهد شد.» همچنین این همکاری باعث تقویت عرضه عمومی شرکت امول در روز دوشنبه خواهد شد.

در سه ماهه دوم امسال حجم مراجعات و میانگین ماهانه ارائه‌دهند‌گان فعال روی پلتفرم این شرکت بیش از۳۰۰ تا ۴۰۰ درصد افزایش یافت. همچنین براساس گزارش این شرکت ۲/۲ میلیون مراجعه درمانی از طریق پلتفرم امول انجام گرفته است و ۷۷ درصد از این مراجعات از سوی ارائه دهندگان درمانی حاضر در همین سیستم رسیدگی شده‌اند.

در ماه آوریل ۲۰۲۰ مراجعات به بیش از ۴۰ هزار مورد در روز رسید، این در حالی است که در همین دوره در سال گذشته این پلتفرم تنها روزانه ۲۹۰۰ مراجعه‌کننده داشت.

این شرکت می‌گوید «از نگاه ما استقبال جامعه پزشکی از این روش خدمات رسانی نشانگر آن است که پزشکان به خدمات درمانی از راه دور روی آورده‌اند و تمایل بیماران به دریافت خدمات درمانی از سوی پزشک مجازی نشان می‌دهد که به طور کلی مراجعه‌کنندگان و بیماران رویکرد مثبت‌تری به خدمات درمانی مجازی در پلتفرم امول پیدا کرده‌اند». با اینکه دوران بحران کرونا را نمی‌توان مصداق و معیاری کلی قلمداد کرد، اما انتظار داریم که حتی پس از کرونا نیز کاربران پلتفرم امول تعداد بیشتری نسبت به دوران پیش از بحران داشته باشند.

گوگل با خرید ۱۰۰ میلیون دلار از سهام عادی کلاس C شرکت امول به قیمت عرضه اولیه عمومی موافقت کرده است.

http://pvst.ir/8jj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو