skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

پاداش ۴۰۰ میلیون دلاری یک صرافی برای بازگرداندن ۱۲۰ هزار بیت‌کوین دزدیده شده

تحریریه پیوست

۵ شهریور ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

 بیت‌فینکس، یکی از برترین صرافی‌های رمز ارز دنیا روز گذشته (۴ شهریور)  اعلام کرد که حاضر است در ازای بازگشت ۱۲۰ هزار بیت‌کوینی که در آگوست سال ۲۰۱۶ از این پلتفرم به سرقت رفته بود ۴۰۰ میلیون دلار پاداش در نظر گیرد. این صرافی نه تنها به هر کسی که هکرهای مسئول این انتقال غیرمجاز را معرفی کند پاداش می‌دهد؛ بلکه خود هکرها هم در ازای بازگرداندن رمزارز‌های دزدیده شده پاداش خواهند گرفت.

بیت‌فینکس در بیانیه‌ای با اعلام اینکهز آخرین تلاش خود را برای بازگرداندن این دارایی‌های دزدیده شده به کار گرفته است تصریح کرد: «کسانی که بیت‌فینکس را با هکرها در ارتباط بگذارند ۵ درصد از کل دارایی بازگردانده شده (یا معادل آن) و هکرها هم درصورت بازگرداندن اموال، ۲۵ درصد از آن را به عنوان پاداش دریافت خواهند کرد.» این صرافی در بیانیه‌ خود تاکید کرده: «هرگونه پرداختی که در این زمینه به افراد میانجی و هکرها انجام گیرد به عنوان هزینه بازیابی اموال دسته‌بندی و محرمانه خواهد بود.»

رخنه امنیتی به پلتفرم این صرافی  در دوم آگوست سال ۲۰۱۶ صورت گرفت. این صرافی در مورد این در بیانیه‌ خود حمله توضیح داد: «درنتیجه این حمله ۲۰۷۲ تراکنش غیرمجاز در شبکه بیت‌کوین انجام گرفت و روی هم رفته ۱۱۹هزار و ۷۵۵ بیت‌کوین را شامل شد. ما از این حادثه دردناک درس‌های ارزشمندی گرفتیم و مشکلات امنیتی و نقاط ضعف مربوط به این دزدی را برطرف کردیم.»

پس از این دزدی بیت‌فینکس برای جبران ضرر مشتریانش رویکرد جالبی را پیش گرفت. این صرافی در ابتدا توکن‌هایی را به نام BFX در ازای ضرر جمعی به مشتریانش واگذار کرد و بعدها این توکن‌ها را از آنها خریداری کرد. البته مشتریان این حق را داشتند که توکن را با سهام در شرکت سرشاخه بیت‌فینکس، یعنی ایفینکس (ifinex) معاوضه کنند. در نهایت این شرکت توکن‌های BFX را به طور کامل نابود و یک توکن قابل معامله حقوق بازیابی (RTT) را برای دارندگان BFX در نظر گرفت که قابلیت تبدیل به سهام ایفینکس را داشت. مسئولان امنیتی امریکا در فوریه سال گذشته ۲۷.۶۶۲۷۰۲۸۵ بیت‌کوین را که پس از هک به دلار آمریکا تبدیل شده بود را بازیابی و به سهام‌داران توکن حقوق بازیابی (RTT) بازگرداندند.

ارزش ۴۰۰ میلیون دلاری این پاداش براساس قیمت فعلی بیت‌کوین‌های به سرقت رفته محاسبه شده است. بیت‌کوین‌های دزیده شده منهای مقداری که در سال ۲۰۱۹ بازگردانده شد امروز ۱.۳۴۴ میلیارد دلار ارزش دارند که ۳۰ درصد از این مقدار برابر با ۴۰۳ میلیون و ۲۸۸هزار و ۴۲۷ دلار خواهد بود. به تازگی این بیت‌کوین‌های دزدیده شده در سال ۲۰۱۶ شروع به حرکت کرده اند. در ماه مه وب‌سایت خبری بیت‌کوین گزارش داد که ۲۸.۴ بیت‌کوین مربوط به دزدی سال ۲۰۱۶ به آدرسی ناشناخته منتقل شده‌اند. در ماه ژوئن، هکرها تقریبا ۵۰۰ بیت‌کوین را منتقل کرده و ماه گذشته نیز ۲۵۰۰ بیتکوین دیگر منتقل شد.

منبع: نیوز بیت‌کوین

http://pvst.ir/8jd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو