skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کسب‌و‌کار

تحریریه پیوست

کالج را فراموش کنید

گوگل می‌خواهد سیستم آموزشی آمریکا را متحول کند

تحریریه پیوست

۱ شهریور ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ آبان ۱۴۰۰

گوگل می‌خواهد با اعطای «مدارک حرفه‌ای گوگل» در دوره‌های شش ماهه سیستم آموزشی آمریکا را متحول کند. در این دوره‌ها افراد متقاضی شغل بدون نیاز به گذراندن دوره‌های آموزشی چند ساله و هزینه‌های سنگین آموزش خواهند دید. این غول تکنولوژی تصمیم دارد با این کار به جذب استعداد و کاهش نرخ بیکاری ناشی از بحران کوئید-۱۹ کمک کند.

کنت واکر، نماینده ارشد امور بین‌الملل گوگل در این مورد می‌گوید: «مدارک دانشگاهی در دسترس بسیاری از آمریکایی‌ها نیست و نباید برای رسیدن به امنیت اقتصادی ملزم به کسب مدرک دانشگاهی باشید. ما به آموزش حرفه‌ای نوین و قابل دسترسی، از برنامه‌های شغلی گرفته تا آموزش آنلاین نیاز داریم تا آمریکا را احیا و بازسازی کند.»

واکر اداده می‌دهد: «گوگل به‌عنوان بخشی از اصلاحات فرایند استخدام از این پس مدارک حرفه‌ای را معادل یک مدرک چهارساله در رشته مرتبط قلمداد خواهد کرد.» با اینکه در حال حاضر گوگل تنها شرکتی است که چنین تغییری را در سیستم استخدامی خود اعمال کرده‌ است؛ اما همین اقدام جداگانه گوگل هم در کشوری که بدهی فعلی دانش‌آموزانش به ۱.۵۶ تریلیون دلار رسیده است بی‌فایده نخواهد بود.

روند کار

براساس گفته‌های واکر، گوگل ۱۰۰ هزار دوره آموزشی را برای دانش‌آموزان نیازمند فراهم خواهد کرد. این برنامه مهارت‌هایی در زمینه تحلیل داده، مدیریت پروژه و طراحی تجربه کاربر را در بر خواهد داشت.
میانگین حقوق سالیانه برای عنوان‌هایی همچون مدیر پروژه ۹۳ هزار دلار، تحلیلگر داده ۶۶ هزار دلار و طراح حرفه‌ای تجربه کاربر ۷۵ هزار دلار است. همچنین این دوره قرار است از ابتدای پاییز امسال مدارکی را در زمینه تکنولوژی اطلاعات نیز ارائه کند. این مدارک با همکاری بیش از ۱۰۰ کالج اجتماعی در آمریکا ارائه خواهد شد.

هزینه این دوره چقدر خواهد بود؟

هنوز هزینه این دوره‌ها مشخص نیست؛ با این حال  مسلما بیشتر از چند صد دلار نخواهد بود. طبق گزارش مجله اینک (Inc.) در حال حاضر دوره‌های آنلاین گوگل در پلتفورم‌هایی همچون کورسرا (Coursera) چیزی در حدود ۵۰ دلار در ماه هزینه دارند. این مبلغ در مقایسه با کالج پیشنهاد خوبی است و در مقایسه با دوره‌های فیزیکی که دانش‌آموزان فعلی به سختی هزینه‌اش را پرداخت می‌کنند فرصتی فوق‌العاده محسوب می‌شود.

کارشناسان آموزشی معتقدند آموزش سنتی در آمریکا باید سریعا تغییر یافته و متحول شود. دوره‌های چهارساله فعلی میلیون‌ها دانش‌آموز را بدهکار کرده و هیچ تضمینی هم برای آینده شغلی آنها ندارد. آنچه این دوره‌ها به همراه دارند شیفت‌های متعدد کاری، حقوقی مساوی با مخارج و عدم امنیت اقتصادی است. به‌علاوه براساس ماهیت طبقاتی کالج، اگر به مدرسه آیوی لیگ (Ivy League) نرفته باشید برای همیشه محکوم به کار با حداقل حقوق خواهید بود.

خوشبختانه تکنولوژی باعث شده تا تمامی حوزه‌ها نیاز به تغییر را احساس کنند، البته اگر گوگل بتواند سیستم منسوخ آموزشی در آمریکا را تغییر دهد، زندگی چندین نسل آینده را متحول خواهد کرد.

منبع: inputmag

http://pvst.ir/8in

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو