skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

اینترنت ماهواره‌ای اسپیس‌اکس چقدر سرعت دارد؟

تحریریه پیوست

۲۵ مرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

کاربران اینترنت اسپیس اکس سرعت دانلود خود را بین ۱۱ تا ۶۰ مگابیت در ثانیه اعلام کرده‌اند؛ این کاربران که شانس استفاده از این اینترنت ماهواره‌ای را داشتند سرعت آن را در وب‌سایت اسپیدتست آزموده‌اند.

به گزارش پیوست، یکی از سوالات اصلی درمورد پروژه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک، سرعت آن در جهان واقعی است. داده‌های آزمایش سرعت کاربران در وب‌سایت اسپیدتست(Speedtest) نشان می‌دهد که استارلینک قادر است سرعتی بین ۱۱ تا ۶۰ مگابیت بر ثانیه ارائه دهد.

طبق گزارش وب‌سایت آرس‌تکنیکا (arstechnica.com) و براساس آزمایش ۱۲ کاربری که نتایج آنها منتشر شد، سرعت دانلود کاربران از ۱۱ تا ۶۰ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود آنها از ۵ تا ۱۸ مگابیت بر ثانیه متغییر بوده است.

سرعت‌های ثبت‌شده اینترنت اسپیس اکس توسط اسپید تست

طبق گزارش‌های منتشر شده، اسپیس‌اکس قرار بود سرعتی تا ۱ گیگابیت بر ثانیه را با تاخیری کمتر از ۲۰میلی ثانیه ارائه دهد. با اینکه این پروژه هنوز در مرحله آزمایشی است و نتایج فعلی را نمی‌توان نماد عملکرد نهایی اینترنت استارلینک دانست؛ اما نتایج آزمایشی با اهداف در نظر گرفته شده فاصله زیادی دارد چرا که و علاوه بر سرعت پایین دانلود و آپلود، تاخیر که قرار بود زیر ۲۰ میلی ثانیه باشد، تنها در یک مورد به ۲۰ میلی ثانیه رسید و در بقیه آزمایش‌ها از ۳۱ تا ۹۴ میلی ثانیه متغییر بوده است.

علی‌رغم این عملکرد ضعیف، استارلینک در مناطق روستایی آمریکا بازهم یک گام از ارائه‌دهندگان اینترنت جلوتر است. طبق اطلاعاتی که کاربران وب‌سایت ردیت منتشر کرده‌اند، به نظر می‌رسد که حتی سرعت ۱۵ مگابیت برثانیه هم برای این مناطق پیشرفت محسوب می‌شود. سرعت اینترنت در مناطق روستایی آمریکا کمتر از ۷ مگابیت برثانیه است.

پروژه استارلینک هنوز در مرحله آزمایشی است و تنها ۶۰۰ ماهواره را در مدار قرار داده ‌است. این پروژه قرار است ابتدا تا سال ۲۰۲۱ آمریکای شمالی و سپس با افزودن هزاران ماهواره دیگر در نهایت تمام سطح زمین را با اینترنت پرسرعت پوشش دهد؛  اما باید دید که آیا اسپیس‌اکس می‌تواند آنچه در این پروژه وعده داده است را محقق سازد.

منبع: pcmag

http://pvst.ir/8g1

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو