skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

در بیانیه رسمی و مشترک ایرانسل و MTN اعلام شد

ام‌تی‌ان برنامه برای خروج سریع از ایران ندارد

تحریریه پیوست

۲۰ مرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

ایرانسل و ام‌تی‌ان در بیانیه مشترکی اعلام کردند اپراتور آفریقای جنوبی «هیچ برنامه قریب‌الوقوعی برای خروج از ایران ندارد.»

به گزارش پیوست، پس از آنکه در روزهای گذشته مدیرعامل گروه ام‌تی‌ان اعلام کرد این اپراتور قصد دارد از برخی کشورها از جمله ایران، سوریه، یمن و افغانستان خارج شود، اکنون یک بیانیه رسمی و مشترک از سوی ایرانسل و ام‌تی‌ان، منتشر شده است که اعلام می‌کند ام‌تی‌ان آفریقای جنوبی برنامه‌ای برای خروج سریع از ایران ندارد.

در این بیانیه که در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته، آمده است: «گروه ام‌تی‌ان و شرکت ایرانسل در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ اعلام کردند که هیچ برنامه فوری برای خروج ام‌تی‌ان از بازار ایران وجود ندارد و ۵۱.۷ میلیون مشترک فعال ایرانسل در جمهوری اسلامی ایران، می‌توانند اطمینان داشته باشند که خدمات متمایزی را که از اپراتورشان انتظار دارند، بدون هیچ مشکلی دریافت می‌کنند.»

ام‌تی‌ان آفریقای جنوبی از سال ۸۴ به عنوان شریک خارجی در پروژه اپراتور دوم تلفن همراه ایران حضور و ۴۹ درصد سهام این اپراتور را در اختیار دارد. این اپراتور همچنین در کشورهای مختلفی از آسیا تا اروپا حضور دارد؛ اما مقر اصلی آن در آفریقا است. هفته پیش اعلام شد هیأت‌مدیره این گروه، تصمیم گرفته که بهتر است در آینده خدمات خود را بر قاره آفریقا متمرکز کند. در نتیجه، این گروه در میان‌مدت و بر اساس برنامۀ چند مرحله‌ای، طی سه تا پنج سال آینده، شرکت‌های خود را در خاورمیانه واگذار خواهد کرد.

مذاکرات گروه ام‌تی‌ان برای واگذاری سهام خود در ام‌تی‌ان سوریه تقریباً نهایی شده است. ام‌تی‌ان در مرحله بعد نیز، به دنبال دستیابی به توافق برای واگذاری شرکت‌های خود در افغانستان و یمن خواهد بود.

در بیانیه مشترک ایرانسل و MTN‌ آماده است که «همکاری نزدیک بین ایرانسل و گروه ام‌تی‌ان- به عنوان سهامدار اقلیت با ۴۹ درصد سهام- طبق گذشته ادامه می‌یابد و فعالیت شرکت ایرانسل مثل همیشه ادامه خواهد یافت. همچنین ام‌تی‌ان و ایرانسل، به تمام ذینفعان خود اطمینان می‌دهند که منافع آنها را به بهترین وجه، مورد توجه قرار خواهند داد.»

ام‌تی‌ان همچنین ۴۳ درصد سهام اسنپ را در اختیار دارد و اعلام کرده است درباره ادامه سهامداری یا خروج از این شرکت نیز تصمیم می‌گیرد.

برخی از کارشناسان معتقدند اعلام خبر خروج میان‌مدت ام‌تی‌ان از ایران، بیشتر با هدف کاهش فشارهای تحریمی آمریکا علیه این اپراتور بین‌المللی و ذخیره زمان و انتظار برای عادی شدن شرایط انجام شده است.

http://pvst.ir/8fe

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو