skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

کار در خانه همیشه هم بی دردسر نیست

روزانه بیش از ۳۰ دقیقه از زمان دورکاران به دلیل اینترنت نامناسب تلف می‌شود

تحریریه پیوست

۲۰ مرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

استفاده از اینترنت در دوره دورکاری به اوج خود رسیده است اما اختلال در آن نیز زمان کاری بسیاری از دورکاران را تلف می‌کند به‌گونه‌ای که طبق بررسی‌های شرکت شرکت ارائه خدمات اینترنتی زِن (Zen Internet) روزانه بیش از ۳۰ دقیقه از زمان دورکاران به دلیل اختلال در اینترنت و سرعت نامناسب آن تلف می‌شود.

به گزارش پیوست، طبق یافته‌های شرکت اینترنتی زِن  ۸۹ درصد از دورکاران روزانه ۳۰ دقیقه از زمان خود را به دلیل اینترنت ضعیف هدر می‌دهند، رقمی که به ۱۳۰ ساعت در سال منتهی خواهد شد. در عین حال یک مورد از هر هشت نمونه بررسی شده از سوی این شرکت نشان می‌دهد که بیش از یک ساعت یا حتی بیشتر را در روز به دلیل اینترنت ضعیف هدر می‌دهدند که برابر با  ۲۶۰ ساعت در سال است.

افزایش مصرف اینترنت در دوره همه‌گیری کرونا در انگلستان به اوج خود رسیده است از همین رو خدمات اینترنتی در انگلستان دچار مشکل شدند. براساس داده‌هایی که شرکت ThousandEyes مصرف اینترنت در آمریکای شمالی و آسیای شرقی در ماه مارس ۲۰۲۰ به بیشترین میزان در تاریخ خود رسید و به همین ترتیب قطعی اینترنت هم نسبت به دوران پیش از کرونا ۶۳ درصد افزایش یافت.

این روند افزایش مصرف و به تناسب آن افزایش قطعی به ماه‌های اولیه شیوع کرونا ختم نشد ؛ در ماه ژوئن ۲۰۲۰ نیز قطعی اینترنت نسبت به ژانویه  ۴۴ درصد افزایش یافت.

سرعت پایین اینترنت موجب می‌شود در دوره دورکاری بیش از یک ساعت از زمان کاری به صورت روزانه از بین برود.

شاید از نگاه یک کاربر معمولی قطعی و اختلال در اینترنت آنچنان هم مشکل ساز نباشد و با اینکه قطعی و اختلال هنگام بررسی شبکه‌های اجتماعی برای هیچکس خوشایند نیست اما زمانی این مسئله مشکل ساز خواهد شد که قطعی یا اختلال در اینترنت به روند کاری لطمه وارد کند، پدیده ای که با افزایش دورکاری در دوران کرونا بسیار حائز اهمیت است.

به طور کلی ۸۴ درصد از دورکاران از اتصال ضعیف اینترنتی رنج می برند و ۸۶ درصد از آنها از سرعت اینترنت راضی نیستند. بیش از نیمی از دورکاران (۵۷ درصد) افزایش تقاضای پهن‌باند در خانوار را دلیل این موضوع می‌دانند . طبق گفته آنان زمانی که دیگر اعضای خانواده یا هم‌خانه‌هایشان از اینترنت استفاده می‌کنند سرعت به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

رهبران و مدیران نگران این موضوع هستند که در شرایط فعلی که استفاده از اینترنت اجتناب ناپذیر است، چنین مشکلاتی در طولانی مدت باعث پریشانی و کاهش خلاقیت کارکنان شود.

مارتین او دانل مدیر بخش تجاری شرکت زِن (Zen) می‌گوید «به عنوان یک رهبر تجاری باید مطمئن شوید که کارکنان از تمامی توانایی خود برای انجام وظیفه استفاده می‌کنند. با متصل کردن کارکنان به شبکه شرکتی و ارائه چند گزینه اتصال به اینترنت برای کسانی که اتصال ضعیف دارند، کارکنان در خانه‌های خود از مزایای ارتباط اداری برخوردار می‌شوند. به این طریق مسئله خلاقیت و بسیاری از مشکلات مربوط قابل حل خواهند بود.»

منبع: itproportal

http://pvst.ir/8fb

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو