skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

توییتر به دلیل نقض حریم خصوصی ۲۵۰ میلیون دلار جریمه می‌شود

تحریریه پیوست

۱۴ مرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

کمیسیون بازرگانی دولت فدرال آمریکا توییتر را به دلیل استفاده نادرست از شماره تلفن و ایمیل‌های کاربران خود تا ۲۵۰ میلیون دلار جریمه می‌کند، این جریمه احتمالی به دلیل نقض موافقت‌نامه ۲۰۱۱ FTC با توییتر مبنی بر عدم راهنمایی نادرست و محافظت از اطلاعات شخصی کاربران صادر می‌شود.

به گزارش پیوست، بررسی‌های صورت گرفته از سوی FTC نشان می‌دهد توییتر در سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹از شماره تلفن و ایمیل‌های کاربران که به «دلایل امنیتی» از آنها دریافت می‌شود برای هدف گرفتن تبلیغات استفاده کرده است. در اصل توییتر از اطلاعات کاربران برای هدایت تبلیغات به سمت آنان سواستفاده کرده است.

توییتر موضوع استفاده از اطلاعات کاربران برای تبلیغات را در ماه اکتبر به اطلاع عموم رساند و آنرا یک «خطای سهوی» خواند. کمیسیون بازرگانی فدرال (FTC) باور دارد که این شرکت با اطلاع رسانی نکردن دراین مورد ، در واقع کاربران خود را گمراه کرده است.

طبق اعلام توییتر این نهاد در ۲۸ جولای در متن شکایتی نقض موافقت نامه ۲۰۱۱ را به توضیح داده است. طبق تخمین توییتر این شرکت چیزی بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون دلار جریمه خواهد شد و فعلا ۱۵۰ میلیون دلار را برای جریمه احتمالی اختصاص داده است. توییتر در گزارش سه ماهه خود برای کمیسیون معاملات سهام گفته است «مسئله حل نشده باقی مانده است و تضمینی درمورد زمان و شرایط نتیجه نهایی وجود ندارد.»

سخنگوی توییر می‌گوید این شرکت «یک بازه احتمالی برای توافق» را در گزارش سه ماهه امروز مشخص کرده است، زیرا این شکایت پس از ارسال نتایج سه ماهه در 23 جولای به دست توییتر رسیده است همچنین درخواست اظهار نظر نیز برای FTC ارسال شده است.

منبع: theverge

http://pvst.ir/8ei

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو