skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

ارزش بازار اقتصاد نامتمرکز به ۴ میلیارد دلار رسید

تحریریه پیوست

۱۱ مرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

ارزش بازارهای اقتصاد نامتمرکز و مبتنی بر بلاک‌چین یا بازارهای DeFi به ۴ میلیارد دلار رسیده و پیش‌بینی می‌شود این بازارها همچنان به رشد خود ادمه دهند.

به گزارش پیوست، دیفای به معنای استفاده از بلاکچین، دارایی‌های دیجیتال و قراردادهای هوشمند در خدمات مالی از جمله اعتباردهی و پرداخت وام بدون نیاز به مرجعی متمرکز از جمله بانک مرکزی است.

ارزش کل قفل شده در بازارهای DeFi. اول آگوست. منبع: DefiPulse.com

طبق نمودار بالا در حال حاضر ۴ میلیارد دلار سرمایه در بخش قراردادهای هوشمند، پروتکل‌ها و برنامه‌های نامتمرکز یا DApp های اتریوم وجود دارد. بزرگترین ارائه دهنده دیفای یعنی ارزپایدار دای (DAI‌) از شرکت میکر DAO با در اختیار داشتن ۱.۲۳ میلیارد دلار چیزی بیش از ۳۰ درصد از بازار دیفای را به خود اختصاص داده است. دای (DAI‌) یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز با ارزش ثابت یک دلار آمریکاست که روی بلاک چین اتریوم و در اکوسیستمی به نام میکردائو ساخته شده است.

برخلاف سایر ارزهای دیجیتال باثبات که قیمتشان با پشتوانه فیات (پول رایج) سپرده‌گذاری ‌شده در بانک ثابت می‌ماند، قیمت دای با وثیقه‌گذاری یک ارز دیجیتال مانند اتریوم در یک قرارداد هوشمند (Smart Contract) به‌نام «صندوق سپرده‌گذاری» ثابت می‌ماند.

10 بازار برتر DeFi ، اول آگوست. منبع: DefiPulse.com

طبق گزارش کوین تلگراف، قیمت اتریوم با توجه به اخبار مربوط به اتریوم  ۲.۰و خوش‌بینی نسبت به دیفای افزایش یافته است.

طبق داده‌های وبسایت کوین۳۶۰، در حال حاضر اتریوم در حدود ۳۵۸ دلار معامله می‌شود و در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۷ درصد رشد داشته است. برنامه‌های دیفای با قیمت اتریوم نوعی رابطه مستقیم دارند اما تنها به قیمت اتریوم وابسته نیستند.

مساری Messari شرکت تحلیلگر بازار رمز ارز ها هفته پیش گزارش کرد که سرمایه گذاری در بخش دیفای تنها ۱.۵درصد از سرمایه‌های موجود در بازار رمز ارز ها را به خود اختصاص می دهد. حجم بازار رمز ارز ها در حال حاضر ۳۴۵ میلیارد دلار است، از همین رو به نظر می‌رسد این بازار به سرعت در حال گسترش است.

منبع: cointelegraph

http://pvst.ir/8dr

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو