skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

در سال ۲۰۲۰

بیش از ۱.۴ میلیارد دلار پولشویی از طریق رمزارزها صورت گرفت

۲۷ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بیش از ۱.۴ میلیارد دلار طی سال جاری میلادی از طریق رمزرازها پولشویی شده است؛ یک شرکت امنیتی بلاک‌چین با انتشار گزارشی این معاملات را شناسایی و رده بندی کرده است.

به گزارش پیوست، گزارش تازه شرکت امنیت بلاکچین پکشیلد نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱.۴ میلیارد دلار از طریق معاملات رمزارزها پولشویی شده است. پیکشیلد ادعا می‌کند که بیش از یک سال است که داده‌های آنلاین و آفلاین در این خصوص را جمع آوری کرده و  پس از تحلیل و تایید داده‌ها، این شرکت توانسته ۱۰۰ میلیون مقصد معامله را شناسایی کند. براساس این ادعا آنها بیش از ۵۰ میلیون آدرس کیف پول مربوط به رمز ارزهای شناخته شده را شناسایی کردند.

پیک شیلد با استفاده از یک پلتفورم ردیابی دارایی های دیجیتال به نام کوین هولمز مشخص کرد که ۱۴۷ هزار بیت‌کوین به ارزش بیش از ۱.۴ میلیارد دلار آمریکا امسال به این معاملات منتقل شده‌اند.

منبع این نمودار گزارش پیکشیلد است. رنگ سبز نشان دهنده ارزش معاملات به بیت‌کوین و رنگ آبی نشان دهنده حجم معاملات صورت گرفته است.

براساس این گزارش این دارایی‌ها با حملات هکری، اقتصاد شبکه سیاه اینترنت، شرط بندی و غیره در ارتباط بودند. عمده دارایی‌های دزدیده شده در معاملات بزرگ با استفاده از رمزارز ها پول شویی شده‌اند.  نویسندگان گزارش پکشیلد اعلام کردند: «ما معاملات انجام گرفته با پول دزدی را رده بندی کرده و دریافتیم که ۱۰ معامله برتر در شرکت‌های معاملاتی Huobi, Binance, Okex, ZB Gate.io , Bitmex, Luno, HaoBTC, Bithum,  و Coinbaseانجام گرفته اند.»

پکشیلد تاکید می‌کند که برخی از آدرس‌های بررسی شده دارایی‌های خود را وارد ترکیب کننده‌هایی کرده‌اند که ردیابی آنها را دشوار می‌کند.

در گزارش پکشیلد آمده است: «ما تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۰ آدرس‌های پرخطر را بررسی کردیم و ۱.۶۲ میلیارد دلار از آنها به آدرس لیست سیاه و ۱۵.۹ میلیارد دلار به ارائه دهنده خدمات ارز ترکیبی منتقل شدند، توجه داشته باشید که پول‌شویی عمده دارایی‌هایی که به خدمات ارز ترکیبی منتقل و از آن عبور کردند با موفقیت انجام گرفت.»

منبع: Cointelegraph

 

http://pvst.ir/89p

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو