skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

گوگل به اتهام نقض حریم خصوص کاربران محاکمه خواهد شد

تحریریه پیوست

۲۵ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

گوگل به اتهام دنبال کردن فعالیت‌های کاربران خود از طریق هزاران برنامه تلفن همراه سه شنبه آینده (۲۱ جولای) محاکمه می‌شود در متن اتهام‌های وارد شده به این شرکت قید شده که حتی زمانی‌که کاربران تنظیمات پیشنهادی برای توقف نظارت گوگل را فعال کرده‌اند نیز گوگل همچنان به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.

به گزارش پیوست، این دادخواست دومین دادخواست شرکت حقوقی بویز شیلر فلکسنر در زمینه حریم خصوصی داده‌ها به نمایندگی از مشتریانش است. در بین مشتریان این شرکت حقوقی رقبای گوگل از جمله فیسبوک (FB.O) و شرکت اوراکل (ORCL.N) نیز حضور دارند.

گوگل به درخواست ما برای اظهار نظر در این باره پاسخ فوری نداد. در دادخواست تازه‌ای که به دادگاه منطقه سن‌خوزه آمریکا مطرح شده ادعا شده است که گوگل حتی پس از خاموش کردن تنظیمات «دسترسی به فعالیت اینترنتی و اپلیکیشن» با نظارت بر اخباری که مردم دنبال می‌کنند، فعالیت کاربران در اپلیکیشن‌های تاکسی اینترنتی و دیگر اپلیکیشن‌ها را دنبال می‌کند این اقدام گوگل قانون جاسوسی فدرال و قانون حریم خصوصی کالیفرنیا را نقض کرده است.

براساس این دادخواست شرکت گوگل از طریق مجموعه نرم افزارهای پرطرفدار خود در پلتفورم فایربیس (Firebase) که برای ذخیره داده‌ها، هشدار و تبلیغات و دنبال کردن اشتباهات و کلیک‌ها استفاده می‌شوند داده‌های مذکور را جمع آوری می‌کند. فایبربیس معمولا به دور از چشم کاربران در داخل اپلیکیشن‌ها فعالیت می‌کند.

این دادخواست ادعا می‌کند «حتی زمانی که کاربران دستور العمل گوگل برای خاموش کردن نظارت بر «فعالیت اینترنتی و اپلیکیشن» را در تنظیمات حریم خصوصی خود خاموش می کنند نیز گوگل علیرغم این تنظیمات به نظارت بر فعالیت کاربران در اپلیکیشن و مرورگرها ادامه می‌دهد و به اطلاعات شخصی دسترسی دارد».

براساس این دادخواست گوگل از این داده‌ها برای نمایش تبلیغات هدفمند، بهبود محصولات و هرگونه محتوای مربوط به مصرف‌کنندگان استفاده می‌کند.

رویترز در ماه مارس در گزارشی اعلام کرد که بازرسان قانون ضدتراست امریکا در حال بررسی شرکت گوگل هستند، آنها بررسی می‌کنند که آیا گوگل با اجتناب ناپذیر کردن استفاده از فایربیس به شکلی غیرقانونی رقابت در زمینه تبلیغات و دیگر تجارت‌ها را زیر سوال برده است.

بویز شیلر فلکسنر در پرونده ماه گذشته، گوگل را به ثبت محرمانه فعالیت کاربران در گوگل کروم متهم کرد و مدعی بود که جاسوسی گوگل حتی پس از فعال‌سازی حالت ناشناس در این مرورگر هم ادامه پیدا می‌کند. گوگل اعلام کرد که به چنین ادعایی پاسخ خواهد داد.

منبع:  REUTERS

http://pvst.ir/89i

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو