skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

گزارش‌ خرداد ماه شاپرک نشان می‌دهد:

ابزار پذیرش اینترنتی انتخاب اول برای خریدهایی با مبالغ بالا

تحریریه پیوست

۲۴ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ابزار پذیرش اینترنتی گزینه اول مردم برای خریدهایی با مبالغ بالاتر هستند مبالغ تراکنش‌های شاپرکی نشان می‌دهد میانگین تراکنش دهک دهم که بالاترین دهک مبالغ تراکنش‌ها در شاپرک را نشان می‌دهد روی ابزار پذیریش اینترنتی در حدود ۴ میلیون ۶۰۰ هزارتومان است اما میانگین همین مبلغ روی دستگاه کارتخوان فروشگاهی در حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

به گزارش پیوست، آمارهای شاپرک نشان می‌دهد که متوسط مبلغ تراکنش‌های خرید کالا و خدمات در دهک آخر قیمتی در ابزار پذیرش اینترنتی بالاتر از ابزار کارتخوان فروشگاهی است. این امر نشان دهنده این موضوع است که ابزار پذیرش اینرنتی ابزار مطلوب تراکنش‌های خرید در دهک دهم به شمار می‌آید.

میانگین مبالغ تراکنش‌ها روی ابزار پذیرش در دهک نهم نیز بیشتر از ابزار پذیرش کارتخوان است اما دردهک‌های پایین تر همیشه کارتخوان فروشگاهی تراکنش‌های بیشتری را از نظر مبلغ و تعداد به سمت خود هدایت کرده است.

طبق گزارش شاپرک ابزار پذیرش اینترنتی ابزار جذاب‌تری برای خریدهایی با مبالغ بالاتر به نظر می‌رسد

طبق گزارش شاپرک در خرید کالا و خدمات به طور متوسط ۹۰ درصد تراکنش‌های ۹ دهک در ابزارهای کارتخوان فروشگاهی و اینترنتی مربوط به خرید کالا و خدمات با مبلغ کمتر از ۱۰۰ هزار تومان است.

مقایسه دهک‌های تراکنش‌های شاپرکی نشان می‌دهد که هر چه تعداد تراکنش‌ها در مبالغ بالاتر یا دردهک دهم افزایش یابد به همان میزان علاقه مردم به خرید کالاهای گران تر یا کالاهای سرمایه‌ای افزایش یافته است.

خریدها با مبالغ بالاتر که در دهک دهم قرار می‌گیرند امسال نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

طبق این گزارش میانگین مبالغ تراکنش‌های دهک دهم در خرداد ماه امسال نسبت به خرداد ماه سال گذشته بیش از ۳۲ درصد افزایش یافته است که این امر نشان می‌دهد که مردم در خرداد ماه امسال کالاهای گران‌تری را خریداری کرده‌اند. در مقابل میانگین مبالغ تراکنش‌های دهک دهم شاپرکی در خرداد ماه نسبت به اردیبهشت ماه در حدود ۸ درصد کاهش داشته است.

افزایش مبالغ دهک دهم طی سال‌جاری می‌توان به دلیل استقبال مردم از خرید سهام در بورس باشد از سویی در اردیبهشت ماه و هم زمان با عرضه ETF یا صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس از سوی دولت حجم تراکنش‌ها با مبالغ بالا افزایش یافت اما این روند هرچند در خرداد ماه کمی کاهش را نشان می‌دهد اما همچنان به نسبت بالا است.

البته میانگین مبالغ تراکنش‌ها در دهک اول نیز به نسبت سال گذشته افزایش داشته است به گونه‌ای که طبق گزارش شاپرک میانگین مبالغ تراکنش‌ها در دهک اول امسال نسبت به میانگین تراکنش‌ها دردهک اول خرداد ماه سال ۹۸ در حدود ۱۸.۸۴ درصد افزایش نشان می‌دهد و در مجموع نسبت دهکی تراکنش‌ها ۱۱.۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

http://pvst.ir/899

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو