skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

هندی‌ها برای شناسایی داروی موثر کرونا یک مدل هوش مصنوعی طراحی کردند

تحریریه پیوست

۲۳ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

موسسه تکنولوژی اطلاعات ایندراپراستا (IIIT) یک مدل هوش مصنوعی (AI) برای شناسایی داروهای موثر در درمان کرونا طراحی کرده است.

به گزارش پیوست، با این اختراع دیگر نیازی نیست که تمامی داروهای موجود را آزمایش و تاثیر آن بر کرونا را بررسی کنند. آتلوک‌مدیا اعلام کرده که این مدل طراحی شده هوش مصنوعی با سرعتی بسیار بالا نشان می‌دهد که احتمال موفقیت کدام دارو در مبارزه با ویروس کوید۱۹ بیشتر است.

از معروف ترین داروهای شناسایی شده می‌توان به هیدروکسی کلروکین (HCQ)، دگزامتازون، رمدسیویر، اویفویریا فاویپیراویر اشاره کرد. همچنین چند دارو که هنوز در مرحله آزمایش قرار دارند و شهرت کمتری دارند عبارتند از ریباویرین، یومیفنوویر، سوفوباویر و چندین داروی ضدویروس دیگر.

پایگاه داده‌های دارویی (Drugbank.ca) تا به امروز بیش از 100 داروی ضد ویروس را تایید کرده است اما امتحان و آزمایش تمامی این دارو ها امکان پذیر نیست؛ این فرایند هزینه زیادی خواهد داشت و زمان زیادی می‌گیرد از همین رو IIIT دهلی در بیانیه‌ای اعلام کرد « ما قصد داریم برای بررسی این پایگاه داده‌ها از هوش مصنوعی طراحی شده استفاده کنیم و بین ۵ تا ۱۰ دارویی که بیشترین شانس موفقیت را خواهند داشت معرفی کنیم. پس از انتخاب این داروها، آزمایش و تمرکز روی این دارو ها ساده‌تر خواهد بود».

بر اساس اعلام آتلوک‌ایندیا، این مدل هوش مصنوعی شباهت ساختارهای شیمیایی داروها با ساختارهای ژنوم ویروس‌های موجود و ویروس تازه کرونا را مورد بررسی قرار می‌دهد.

این مدل در ادامه اطلاعات موجود از بازده این داروها روی ویروس‌های مختلف را مورد بررسی می‌کند و دارو های مشابه براساس ساختار شیمیایی که در درمان ویروس‌های شبیه به ویروس کرونا موثر واقع شده‌اند را شناسایی می کند.

این مدل هوش مصنوعی که تا به اینجا ظرفیت زیادی در مبارزه با کرونا از خود نشان داده است نتیجه همکاری IIIT دهلی، IPGME و amp؛ موسسه R کلکته و INRIA واقع در ساکالی در پاریس فرانسه است.

منبع: outlookindia

http://pvst.ir/896

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو