skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

استفاده از بالون برای ارائه اینترنت به روستاهای کنیا رسید

تحریریه پیوست

۲۳ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

طرح ارائه اینترنت توسط بالون‌های مخصوص در برخی از کشورها در حال آزمایش است و حالا خبر آمده که  برای اولین بار طرح استفاده از بالون برای ارائه خدمات اینترنت پرسرعت تجاری در مناطق روستایی و دور افتاده کنیا به اجرا درآمده است.

به گزارش پیوست، این طرح با هدف ارائه اینترنت 4G مقرون به صرفه به مردم مناطق روستایی، با استفاده از تکنولوژی لون (Loon) از شرکت اَلفابت (Alphabet)، یکی از شرکت های زیرمجموعه گوگل، به اجرا در آمده است. این بالون‌ها به پایگاه‌های اینترنت زمینی متصل شده و سپس از طریق انتقال دهنده‌های هوایی با یک دیگر ارتباط برقرار می‌کنند و به محدوده‌ای در وسعت ۵۰ هزار کیلومتر مربع به حدود ۳۵ هزار نفر جمعیت اینترنت رسانی خواهند کرد.

جو ماکرو، وزیر اطلاعات کنیا پس از اجرای این طرح در روز چهارشنبه گذشته در گفت‌وگو با رویترز گفت: «لون بالاخره به کنیا آمد. کنیا اولین کشور جهان است که از این تکنولوژی استفاده تجاری خواهد داشت. پایگاه‌های این طرح در ارتفاعی حتی بالاتر از هواپیما‌ها قرار دارند.»

برای اجرایی شدن شبکه اینترنت کنیا که با همکاری کنیا تلکام انجام گرفته مجموعا از ۳۵ بالون استفاده خواهد شد

مدت زیادی است که تکنولوژی «لون» قابلیت اجرایی پیدا کرده است و این تکنولوژی برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ به عموم مردم  توسط گوگل نمایش داده شد؛ اما این طرح تا به امروز کاربرد تجاری نداشته است. این بالون‌ها که از هلیوم پر می‌شوند یک صفحه خورشیدی و یک باتری به همراه دارند و در ارتفاع بالاتر از هواپیماها و هوا یعنی در لایه بالایی جو قرار می‌گیرند. این بالون‌ها از پایگاهی در کالیفورنیا و پورتوریکو به پرواز در آمده و در همین ارتفاع تا مقصد مورد نظر حرکت می‌کنند.

برای اجرایی شدن شبکه اینترنت کنیا به کمک این بالون‌ها که با همکاری کنیا تلکام انجام گرفته مجموعا از ۳۵ بالون استفاده خواهد شد. دورکاس کیپتریو، فروشنده  عسل در کنیا در مورد مزایایی که اجرای این طرح برای او به دنبال خواهد داشت به رویترز گفت: «این فناوری به من اجازه می‌دهد به مردم مناطق مختلفی دسترسی داشته باشم، کاری که پیشتر با شبکه اینترنت ضعیف امکان پذیر نبود. ما در برخی زمینه‌های ارتباطی عقب مانده‌ایم، من می‌خواهم عسل را برای مردم ارسال کنم اما ارتباطات یک مشکل بزرگ محسوب می‌شود.» دولت کنیا امیدوار است با اجرای این طرح بتواند توسعه اینترنت در این کشور را با سرعت بیشتری انجام دهد.

منبع: france24

http://pvst.ir/894

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو