skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

قائم مقام رئيس پارک فناوری پردیس:

شرکت‌ها با عضویت در پارک فناوری پردیس به مدت ۲۰سال از مالیات معاف می‌شوند

تحریریه پیوست

۲۳ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

پذیرش شرکت‌ها در فاز سوم پارک فناوری پردیس آغاز شده است. به گفته قائم مقام رئیس پارک فناوری پردیس از مزایای عضویت شرکت‌ها در پارک فناوری پردیس معافیت مالیاتی آنها به مدت ۲۰ سال است.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، حسین صابری، قائم‌ مقام رئیس پارک فناوری پردیس با بیان اینکه فاز سوم پارک نسبت به دو فاز دیگر تفاوت‌هایی دارد که می‌تواند برای شرکت‌ها جالب توجه باشد، در مورد تفاوت‌ها گفت: «با راه‌اندازی فاز سوم، ورود به پارک فناوری از این قسمت انجام می‌شود و فازهای اول و دوم بعد از فاز سوم قرار دارد. در واقع فاز سوم به تهران نزدیک‌تر است.»

صابری همچنین درباره مزیت‌های قانونی پارک فناوری پردیس، توضیح داد: «شرکت‌ها با عضویت در فاز سوم پارک به مدت ۲۰ سال از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند؛ چه این شرکت‌ها دانش بنیان باشند و چه دانش‌بنیان نباشند. فاز سوم پارک در واقع گام بلند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه زیست بوم نوآوری در کنار تهران است.»

به گفته صابری در فاز سوم پارک عملکرد شرکت‌ها هر سال ارزیابی و کارنامه‌ای برای آنها صادر می‌شود. او همچنین تاکید کرد: «هدف ما این است که هر سال عملکرد شرکت‌ها در تمام زمینه‌ها ارتقا یابد. هم‌اکنون ما در پارک فناوری پردیس شرکت‌هایی داریم که در اینجا متولد شدند و الان صادرات دارند و متعهد به رشد دادن دیگران هم هستند. اینجا نباید کسی سر در لاک خود داشته باشد. همه باید نسبت به هم مسئولیت و اعتماد داشته باشند.»

قائم مقام رئیس پارک فناوری پردیس در ادامه صحبت‌های خود به مزیت‌های کلی حضور شرکت‌ها در پارک فناوری پردیس اشاره کرد و گفت: « شرکت‌هایی که در پارک فناوری پردیس حضور می‌یابند، می‌توانند همزمان تحقیق، طراحی و تولید داشته باشند، در حال حاضر شرکت‌های عضو پارک بیش از هزار محصول تولید می‌کنند. همچنین با استقرار شرکت‌ها در پارک فناوری پردیس، کارکنان شرکت‌ها هم می‌توانند با هزینه کمتری در شهر جدید پردیس زندگی کنند. چرا که هزینه تامین مسکن در این شهر، یک سوم تهران است. در واقع زندگی و کار در نزدیکی هم انجام می‌شود.»

شرکت‌ها با عضویت در فاز سوم پارک به مدت ۲۰ سال از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند؛ چه این شرکت‌ها دانش بنیان باشند و چه دانش‌بنیان نباشند
حسین صابری،قائم مقام رئیس پارک فناوری پردیس

او ادامه داد: «یکی از مهمترین ویژگی‌ها و مزیت‌های استقرار شرکت‌ها در پارک کنار هم بودن شرکت‌ها، دیده شدن شرکت‌ها و نیز هم‌افزایی و همکاری بین آنها است. در این پارک شرکت‌های نوآور با افراد خلاق و دارای ایده‌های جدید حضور دارند.»

صابری همچنین بیان کرد: «در این منطقه، یک فرد با یک ایده نوآورانه شروع می‌کند، با تلاش خود و کمک دیگران به یک تیم تبدیل می‌شود؛ بعد از این مرحله با پشتکار خودشان و کمک پارک و دیگر شرکت‌های فناور عضو، سرمایه‌گذار جذب می‌کند یا با دریافت تسهیلات مالی، به یک شرکت نوپای نوآور تبدیل می‌شود. در ادامه و با تجاری‌سازی و ورود محصولات شرکت‌ها به بازار، این شرکت‌های نوپا به شرکت‌های در حال رشد و متوسط تبدیل می‌شوند. شرکت‌هایی که از این گام هم جلوتر بروند، به یک شرکت توسعه یافته ملی تبدیل می‌شوند.»

براساس گفته‌های صابری هدف آنها در پارک فناوری پردیس این است تا به افراد و شرکت‌هایی که قصد دارند دائما رشد کنند و موانع را با کمک دیگر شرکت‌های عضو پارک از میان بردارند، کمک کنند. او در ادامه افزود: «حضور افراد و شرکت‌های نوآور و نوپا، در کنار با تجربه‌ها، گونه‌های متنوعی برای رشد ایجاد کرده است. البته زیست بوم پارک هنوز تا تکامل و شرایط ایده‌آل فاصله زیادی دارد؛ اما ما و شرکت‌ها ۱۸ سال در تلاش هستیم تا به شرایط ایده‌آل نزدیک شویم.»

http://pvst.ir/891

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو