skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

ضرب‌الاجل دولت ایتالیا برای ایجاد شبکه پهنای باند یکپارچه

تحریریه پیوست

۲۱ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

دولت ایتالیا دو شرکت بزرگ مخابراتی این کشور را مکلف کرده است که تا کمتر از یک ماه برای ارائه ایجاد شبکه یکپارچه پهنای باند با یکدیگر به توافق برسند. طبق ظرب‌الاجل تعیین شده از سوی وزارت اقتصاد این کشور، شرکت انل و تلکام ایتالیا باید پیش از پایان ماه جولای برای ایجاد شبکه یکپارچه اینترنت در این کشور با یکدیگر به توافق رسیده باشند.

به گزارش رویترز ایتالیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی در ارائه خدمات اینترنتی و شبکه پهنای باند از سایر کشورهای اروپایی عقب‌تر است از همین رو قصد دارد تا با استفاده از سرمایه شرکت تلکام ایتالیا (TIM) و شرکت فروش عمده تجهیزات مخابراتی اپن فایبر که در مالکیت شرکت اِنل(enel) قرار دارد و همچنین با همکاری بانک سرمایه گذاری CDP یا Cassa Depositi e Prestiti  شبکه‌ای یکپارچه در این کشور ایجاد کند.

شرکت تلکام ایتالیا چندین ماه است که برای تلفیق تجهیزات شبکه خود با شرکت اپن فایبر تلاش می کند اما اختلاف نظر در زمینه هایی از جمله نحوه اداره و مقررات باعث به بن بست رسیدن این مذاکرات شده است.

طبق این گزارش روبرتو گوالتیری وزیر اقتصاد ایتالیا در ملاقاتی در روز جمعه ۱۸ جولای با فرانسیسکو استراس مدیر عامل شرکت اِنل بر رسیدن به توافقی در این زمینه تا پایان همین ماه تاکید کرده است.

دولت پیش از این هم شرکت اِنل و TIM را به همکاری و توافق تشویق کرده اما ایجاد یک ضرب‌الاجل از سوی وزیر اقتصاد ایتالیا محکم‌ترین اقدام دولت برای توافق این دو شرکت بر سر شبکه اینترنت ایتالیا محسوب می شود.

پیش از این مدیر عامل شرکت اِنل اعلام کرده بود که با ایده تشکیل یک شبکه واحد اینترنت سیمی مخالف نیست اما به دلیل اختلاف نظرات در مورد نحوه اداره و مقررات، اشتیاق چندانی به پیشنهادات تلکام ایتالیا نشان نداده است.

در مقابل تلکام ایتالیا اما تاکید کرد هر واحدی که با شرکت اپن فایبر تلفیق می‌شود باید در کنترل آنها باقی بماند. اما از آنجایی که قوانین اروپا به مدل تجاری عمده فروشی و خارج از کنترل TIM توصیه می‌کند، رسیدن به توافق دشوار است.

منبع: رویترز

http://pvst.ir/88s

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو