skip to Main Content
گلکسی نوت ۲۰

محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

جنگ مالیاتی میان آمریکا و فرانسه داغ شد

تحریریه پیوست

۲۱ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : 1 دقیقه

برای بوکمارک این نوشته

آمریکا پس از آنکه فرانسه روی واردات خدمات و سرویس‌های دیجیتالی از این کشور مالیات وضع کرد حال  اعلام کرده که قصد دارد ۲۵ درصد مالیات اضافی بر کالاهای وارداتی از فرانسه وضع کند.

به گزارش رویترز این اقدام آمریکا به دنبال نتایج تفحص متکی بر ماده ۳۰۱ از قانون تجارت سال ۱۹۷۴، مبنی بر تبعیض مالیاتی فرانسه علیه شرکت های تکنولوژی امریکا از جمله گوگل، فیسبوک و اپل صورت گرفته‌است. فرانسه چندی پیش دریافت مالیات ۳ درصدی از سرویس‌ها و خدمات دیجیتالی آمریکا را تصویب کرد.

از نگاه فرانسه و چندین کشور اروپایی دیگر، مالیات خدمات دیجیتال راهی برای افزایش درآمد و باز پس گرفتن از شرکت هایی است که در بازار منطقه ای سود های کلانی کسب می کنند اما فایده چندانی برای خزانه محلی ندارند.

طبق این گزارش با شیوع کرونا و پیچیده تر شدن شرایط، تلاش‌های سازمان همکاری و پیشرفت اقتصادی (OECD) نیز برای ارائه راه حلی همه جانبه در زمینه مالیات خدمات دیجیتال راه به جایی نبرده است.

ماه گذشته استیون مناکین وزیر خزانه‌داری امریکا با پیشنهاد خود مبنی بر توقف صحبت‌های OECD کشورهای اروپایی را شوکه کرد. او عقیده داشت که این صحبت ها پیشرفتی را حاصل نکرده است.

منبع: رویترز

برای بوکمارک این نوشته

http://pvst.ir/88q

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top
×Close search
جستجو