skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

‌ پایگاه ملی تقسیمات کشوری به مرکز ملی تبادل اطلاعات وصل می‌شود

تحریریه پیوست

۱۷ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

امکان استفاده از سرویس‌های پایگاه ملی تقسیمات کشوری برای دستگاه‌های متقاضی این سرویس‌ها با اتصال این پایگاه به مرکز ملی تبادل اطلاعات فراهم خواهد شد.

به گزارش پیوست، طبق مصوبه چهاردهمین جلسه کارگروه تعامل پذیری مقرر شد تا پایگاه ملی تقسیمات کشوری به مرکز ملی تبادل اطلاعات متصل شود و سرویس‌های خود را از طریق این بستر در اختیار سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های متقاضی آن قرار دهد. همچینن در این جلسه پایگاه ملی تقسیمات کشوری به عنوان بیست و پنجمین پایگاه اطلاعات پایه کشور انتخاب شد.

تا کنون امکان استفاده از سرویس‌های پایگاه‌های ملی تقسیمات کشوری به صورت آنلاین و دیجیتالی برای دستگاه‌های مختلف کشور وجود نداشت و اگر آنان نیازمند اطلاعاتی در خصوص تقسیمات کشوری بودند باید در خواست خود را به وزارت کشور اعلام می‌کردند و وزارت کشور به صورت مکتوب به آنان پاسخ می‌داد. حال با قرار گرفتن نام پایگاه ملی تقسیمات کشوری در لیست پایگاه‌‌های اطلاعات پایه کشور و اتصال این پایگاه به مرکز ملی تبادل اطلاعات امکان سرویس‌دهی آنلاین به متقاضیان و دستگاه‌های مختلف دولتی فراهم خواهد شد.

در جلسه چهاردهم کارگروه تعامل‌ پذیری،  مقرر شد تا این سرویس به گونه‌ای طراحی و ارائه شود که اجزای تقسیمات کشوری که در طبقه‌بندی روستا قرار نمی‌گیرند مانند مزارع مستقل، در این سرویس قابل ارائه و دسترسی باشند. همچنین وزارت کشور نیز باید ظرف مدت یک ماه روش‌های مورد نیاز ارائه این سرویس را با همکاری مرکز ملی تبادل اطلاعات تدوین کنند.

همچنین جلسه چهاردهم کارگروه تعامل پذیری که صبح امروز ۱۷ تیرماه در ستاد فرماندهی ناجا و با حضور احمد دولتخواه، معاون فناوری اطلاعات ناجا برگزار شد مقرر شد تا سرویس تاییدیه فک پلاک از سوی نیروی انتظامی روی مرکز ملی تبادل اطلاعات ایجاد شود. سازمان امور مالیاتی، بیمه مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی از جمله متقاضیان این سرویس بودند. طبق توافقات صورت گرفته در این جلسه این سرویس باید به گونه‌ای طراحی شود تا با دادن اطلاعاتی مانند شماره شاسی خودرو، شماره سال تولید خودرو مشخص کند که آیا این خودرو فک پلاک شده یا خیر و اگر در این گروه خودرو قرار گرفت تاریخ فک پلاک به صورت جداگانه اعلام شود. این سرویس به زودی از سوی نیروی انتظامی روی مرکز ملی تبادل اطلاعات به متقاضیان آن ارائه خواهد شد.

همچنین از دیگر نیازمندی‌های مطرح شده در این جلسه نیاز قوه قضائیه و سازمان امور مالیاتی به استعلام خودروهای اشخاص حقیقی و حقوقی از پایگاه وسائط نقلیه نیروی انتظامی بود. درجلسه چهاردهم کارگروه مقرر شد تا ایجاد واستقرار سرویس و اقلام اطلاعاتی توسط نمایندگاه قوه قضائیه، وزارت اقتصاد، وزارت ارتباطات و ناجا تدوین و پس از آن برای بررسی نهایی به کارگروه تعامل پذیری ارائه شود و برنامه‌زمانبدی ارائه این سرویس نیز طی دو ماه تعیین شود.

از دیگر مصوبات جلسه چهاردهم کارگروه تعامل پذیری ارائه سرویس استعلام گواهینامه مهارتی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور است که این سرویس روی مرکز ملی تبادل اطلاعات ارائه می‌شود.

http://pvst.ir/885

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو