skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

اداره ارتباطات آمریکا هواوی و ZTE را به تهدید علیه امنیت ملی این کشور متهم کرد

تحریریه پیوست

۱۱ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اداره ارتباطات دولت فدرال آمریکا (‌FCC) هواوی و ZTE، از شرکت‌های بزرگ تامین کننده تجهیزات مخابراتی، را به عنوان تهدید علیه امنیت ملی آمریکا معرفی کرد‌ه‌ است. به دنبال این تصمیم دیگر ارائه دهندگان خدمات مخابراتی و اینترنتی آمریکایی نمی‌توانند برای خرید یا نگهداری محصولات این دو شرکت چینی، از بودجه خدمات بین‌الملل خود استفاده کنند.

به گزارش سایت اینگجت، به نظر می‌رسد FCC مشخصا قصد دارد حضور هواوی و ZTE را در آمریکا ممنوع کند. از آنجایی که حضور این شرکت‌ها در لیست سیاه دولت آمریکا به خودی خود خرید سخت افزار را دشوار کرده است، این اقدام بیشتر جنبه نمایشی خواهد داشت؛ اما در عین حال طی کردن مسیری که پیشتر دشوار شده بود را تقریبا غیرممکن می‌کند.

آژیت پای، رئیس هیات مدیره FCC در این مورد اعلام کرد: «شواهد محکمی مبنی بر ارتباط نزدیک دولت چین با این شرکت‌ها وجود دارد و از آنجایی که این شرکت‌ها باید از قوانین چین تبعیت کنند به تبع با سیستم‌های جاسوسی چین همکاری خواهند داشت و همین موضوع به چنین دستوری منتهی شد.» با این حال شواهد فنی چندانی در تایید این ادعا وجود ندارد. مسئولان آمریکا درمورد خطاهایی که هواوی و ZTE  مرتکب شده‌اند تقریبا هیچ صحبتی نمی‌کنند.

البته در ماه فوریه گزارش‌هایی مبنی بر نفوذ پنهان هواوی به شکل پنهان به سیستم ارائه‌دهندگان خدمات تلفن همراه ارائه شد، اما این شرکت چنین ادعایی را رد و اعلام کرد که این دسترسی به شدت مورد نظارت است.

عنوان تهدید علیه امنیت ملی از سوی FCC برای بسیاری از شرکت‌های کوچک ارتباطی خبر ناراحت کننده‌ای است، این شرکت‌ها که برای کاهش هزینه‌های خود لوازم هواوی یا ZTE را خریداری کرده بودند، حالا باید به دنبال جایگزین مناسب از دیگر کشور ها باشند. FCC امیدوار است که خسارت این شرکت‌ها را جبران کند اما علیرغم این تلاش، بازهم شرکت‌هایی که عمده شبکه خود را با تجهیزات چینی ساخته‌اند دچار خسارت خواهند.

منبع اینگجت

http://pvst.ir/872

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو