skip to Main Content
تلویزیون‌های بزرگ سامسونگ

محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

تلگرام در روسیه رفع فیلتر شد

تحریریه پیوست

۲۹ خرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

برای بوکمارک این نوشته

سازمان ارتباطات روسیه در اطلاعیه امروز (۲۹ خرداد) از رفع فیلتر پیام‌رسان تلگرام در این کشور پس از دو سال خبر داده است. سازمان ارتباطات روسیه اعلام کرد که رفع فیلتر تلگرام در پی توافقی با دادستان کل روسیه صورت گرفته است.

به گزارش پیوست، سازمان ارتباطات روسیه در بیانیه خود یکی از دلیل رفع فیلتر این پیام‌رسان را برنامه جدی پاول دروف، موسس تلگرام برای مبارزه با تروریسم اعلام کرده است. در این زمینه در بیانیه این سازمان آمده است: «ما از امادگی پاول دورف برای مبارزه با تروریسم و افراط گرایی، تمجید می‌کنیم.» اخیرا پاول دروف از مقامات روسی خواسته بود تا نسبت به رفع فیلتر تلگرام اقدام کنند و اجازه دهند تا ۳۰ میلیون کاربر این پیام‌رسان در روسیه به راحتی امکان استفاده از آن را داشته باشند. براساس خبر منتشر شده در موسکو تایمز، سازمان ارتباطات روسیه اعلام کرده که آنها در کنار تلگرام آماده همکاری با همه شرکت‌های اینترنتی فعال در کشور را دارند  تا به سرعت جلوی انتشار اطلاعات تروریستی و افراطی، آزار کودکان، خودکشی و تبلیغات مواد مخدر از طریق این پیام‌رسان را بگیرند.

۱۶ آوریل ۲۰۱۸ (فروردین سال ۱۳۹۷) دادگاهی در مسکو به درخواست سازمان ارتباطات روسیه برای فیلتر شدن تلگرام پاسخ مثبت داد. در آن زمان دلیل اصلی درخواست این سازمان برای فیلتر شدن تلگرام  استفاده تروریست‌ها از این پیام‌‌رسان برای طراحی حمله‌هایشان عنوان شده بود. پیش از دستور رسمی مقامات روسیه برای فیلتر تلگرام، در اکتبر سال ۲۰۱۷ پیام‌رسان تلگرام به خاطر  خودداری از ارائه کلیدهای رمزنگاری پیام‌های کاربران به سرویس امنیت روسیه ۸۰۰ هزار روبل روسیه جریمه شده بود.

یکی از کشورهایی که تلگرام در آن فیلتر شده ایران است. تنها یک ماه بعد از فیلتر تلگرام در روسیه، در اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ مقامات ایران هم تصمیم گرفتند تا به دلیل استفاده تروریست‌ها از این پیام‌رسان، تلگرام را در کشور فیلتر کنند. با وجود فیلتر بودن تلگرام در ایران اما بسیاری از کاربران به کمک فیلترشکن همچنان از این پیام‌رسان استفاده می‌کنند. براساس گزارش مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران‌ (ایسپا) در اسفند سال ۹۸؛  ۶۸ درصد مردم حداقل از یکی از شبکه‌های اجتماعی مجازی استفاده می‌کنند که براین اساس سهم تلگرام با وجود فیلتر آن در ایران ۴۲ درصد است. استفاده مردم از فیلترشکن یا استفاده از نسخه‌های فارسی تلگرام برای دور زدن این فیلترینگ تا کنون امنیت اطلاعات کاربران این پیام‌رسان را با خطرات جدی روبه‌رو کرده است. برای نمونه ابتدای سال ۱۳۹۹،  نام کاربری و شماره تماس ۴۲ میلیون کاربر ایرانی تلگرام لو رفت و سخنگوی تلگرام تایید کرد که با استفاده از این داده‌ها افراد می‌توانند وارد حساب کاربری افراد شوند.

برای بوکمارک این نوشته

http://pvst.ir/83x

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top
×Close search
جستجو