skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

توسن و رایتل برای صدور امضای الکترونیکی با یکدیگر به تفاهم رسیدند

تحریریه پیوست

۲۹ خرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

توسن و رایتل برای اجرایی کردن امضای الکترونیکی روی سیم کارت با یکدیگر تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند؛ طبق این تفاهم‌نامه شرکت اعتماد هوشمند آینده از شرکت‌های گروه توسن و شرکت اطلاع‌رسانی داتک از شرکت‌های گروه رایتل برای پیاده‌سازی امضای الکترونیکی روی سیم‌کارت‌های رایتل با یکدیگر به توافق رسیدند.

به گزارش پیوست، طبق این تفاهم‌نامه هلدینگ توسن از این پس برای صدور امضای الکترونیکی از بستر سیم‌کارت‌های رایتل بهره خواهد برد و رایتل نیز که پیش از این به دنبال دریافت مجوز مرکز میانی بود تا بتواند از طریق آن امضای الکترونیکی به کاربرانش ارائه دهد، از مرکز میانی «اعتماد هوشمند» استفاده خواهد کرد.

سال گذشته شرکت اعتماد هوشمند آینده به عنوان یکی از شرکت‌های خصوصی مجوز مرکز میانی را از مرکز ریشه دریافت کرد و از همان زمان برنامه‌ریزی برای صدور امضای الکترونیکی همراه را در دستور کار خود قرار داد.

اعتماد هوشمند از زمان دریافت مجوز مرکز میانی، برنامه‌ریزی برای تعریف امضای الکترونیکی روی یک عنصر امن (secure element) سیم کارت را جزو برنامه‌های خود قرار داده بود.

طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته با اجرایی شدن این تفاهم‌نامه و صدور امضا از این طریق، سایر بسترهای احراز هویت دیجیتال گروه توسن نیز به امضای الکترونیکی متصل خواهند شد و کسب وکارهای طرف قرار داد با این شرکت می‌توانند مشتریان خود را از این طریق احراز هویت کنند. هچنین کسب و کارهای مرتبط با گروه رایتل نیز می‌توانند برای ارائه سرویس‌های احراز هویت مورد نیاز خود از این بستر استفاده کنند.

امضای الکترونیکی صادر شده از این طریق با توجه به اتصال مرکز میانی «اعتماد هوشند» به ریشه قابلیت خوانده شدن در سایر بسترهای امضای الکترونیکی را خوهد داشت و دارندگان این امضا می‌توانند از این امضا در تمامی بانک‌ها بهره برند.

http://pvst.ir/83t

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو