skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

درخواست رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی:

دستگاه‌های اجرایی امضای الکترونیکی خود را غیرحضوری تمدید کنند

تحریریه پیوست

۲۶ خرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی طی نامه‌هایی جداگانه به روسای سازمان‌های صنعت معدن و تجارت استان‌ها و همچنین دستگاه‌های اجرایی کشور که مشمول قانون برگزاری مناقصات می‌شوند از آنان خواسته تا برای تمدید امضاهای الکترونیکی خود از روش آنلاین و غیر حضوری استفاده کنند.

به گزارش پیوست، در این نامه ذکر شده که یک هفته قبل از اتمام اعتبار گواهی امضا، لینک تمدید توسط مرکز صادر کننده گواهی برای صاحب گواهی پیامک می‌شود و پس از اتصال توکن و ثبت در خواست در سامانه (gica.ir) پس از انجام استعلام‌های لازم به صورت برخط امضا تمدید می‌شود.

 

برای تمدید امضای الکترونیکی ابتدا زنده بودن متقاضی امضا از سازمان ثبت‌ احوال کشور استعلام و در صورتی که گواهی متضمن عنوان شغلی باشد نیز رابطه استخدامی وی از سازمان اداری و استخدامی کشور، سازمان ثبت اسناد و اداره ثبت شرکت‌ها استعلام و در نهایت با پرداخت اینترنتی تعرفه امضا تمدید می‌شود.

امکان تمدید غیر حضوری امضای الکترونیکی از اسفند ماه ۹۸ در زیرساخت مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایجاد شد. در آن زمان پیش‌بینی شده بود که سال اول در حدود ۱۵۰ هزار امضا به صورت غیرحضوری تمدید شود.

در این نامه‌ها قید شده است که بی‌نیازی به مراجعه حضوری و حذف اسناد کاغذی از مزیت‌های این روش تمدید به شمار می‌آید و در نهایت این خدمت منجر به حذف ۲۷۰ هزار مراجعه جضوری و یک میلیون ۵۰۰ هزار برگز کاغذی در سال می‌شود.

طبق بخش‌نامه‌های صادر شده برای اتصال به سامانه ستاد و شرکت در مناقصات و مزایده‌ها و همچنین انجام خریدها از طریق این سامانه داشتن امضای الکترونیکی ضروری است و این سامانه از طریق امضا افراد را احراز هویت می‌کند.

http://pvst.ir/83m

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو