skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

وزیر ارتباطات در مراسم رونمایی دسترسی ۱۰۳۴ روستا به شبکه ملی اطلاعات:

ایرانسل شرایط پرداخت سود بیشتر برای تولیدکنندگان محتوا را فراهم کند

تحریریه پیوست

۲۴ خرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

ایرانسل امروز (۲۴ خرداد) در مراسمی، امکان دسترسی ۱۰۳۴ روستا به شبکه ملی اطلاعات را فراهم کرد. در این مراسم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ایرانسل خواست در کوتاهترین زمان، ۳ پیشنهاداو را عملی کند. محمدجواد جهرمی در اولین پیشنهاد خود از مدیران ایرانسل خواست ظرف یک ماه آینده با همکاری سکوهای توزیع محتوای کاربرمحور، شرایطی را فراهم کند که بخشی از درآمد چرخه محتوا به تولیدکننده آن برسد تا از این طریق جهش تولید بر بستر پلتفرم‌های توزیع و تولید محتوا رقم بخورد.

به گزارش پیوست، محمدجواد آذری جهرمی در این مراسم ضمن اعلام اینکه در این زمینه باید تعرفه داخلی و خارجی اصلاح شود گفت: «می‌دانم که نظام تعرفه یا ترافیک داخلی و اینترنت باید اصلاح شود اما همه میدانیم که تخفیف قرار گرفته روی ترافیک داخلی برای ترویج استفاده از آن بوده اما باید در چرخه فرایند تولید محتوا شرایطی برای کسب سود بیشتر تولیدکنندگان آن هم در نظر گرفته شوداو با اعلام این پیشنهاد از ایرانسل خواست تا ظرف یک ماه آینده با در نظر گرفتن مکانیزیمی خاص به ایجاد انقلاب تولید محتوا در کشور به عنوان اولین اپراتور دیجیتالی کشور کمک کند.

درخواست دوم جهرمی از ایرانسل به فراهم کردن اکوسیستم ویژه برای کودکان و نوجوانان در فضای مجازی اختصاص داشت. او در این مورد گفت: «باید ایرانسل به عنوان اپراتور حفاظتکننده از کودکان و نوجوانان نیز شناخته شود به خاطر یادآوری با این پسوند نیز افتخار کند. در دولت دوازدهم کارهای مهمی برای زیستبوم کودک و نوجوان انجام دادیم از تولید تبلت و گوشی مخصوص کودک گرفته تا تولید نرمافزارهای خاص و جشنواره ویژه با نام کودکآنلاین که اتفاقا به خاطر این کار به دادگاه هم کشیده شدیم چرا که میگفتند چرا وزارت ارتباطات در حوزه تولید محتوا وارد شده استاو از ایرانسل خواست تا از ظرفیتهای تبلیغاتی خود استفاده کند و به والدین در مورد سرویسهای ویژه کودکان و نوجوانان در فضای مجازی آگاهیرسانی کند. اما در نهایت او در درخواست سوم خود از ایرانسل خواست که با توجه به اتصال ۱۰۳۴ روستا به شبکه ملی اطلاعات با سرمایهگذاری مشترک ایرانسل و وزارت ارتباطات این اپراتور با ارسال پیامکی همین امروز به مشترکان در این روستاها یک عیدانه ویژه بدهد. جهرمی در این مورد از ایرانسل خواست تا با تعریف یک بسته ویژه افتتاحیه مشترکان خود در استانهای جدید را از راهاندازی این پروژه عظیم باخبر کند.

همچنین جهرمی تاکید کرد که با اتصال ۱۰۳۴ روستا به شبکه ملی اطلاعات حالا تمامی دانشآموزان در این روستاها امکان اتصال به شبکه «شاد» را خواهند داشت و از سمت دیگر تمامی مردم این روستاها برای انجام کارهای بانکی شامل دریافت یارانه یا در جریان قرار گرفتن از وضعیت سهام عدالت نیاز به رفت و آمد به شهر ندارند و از محل سکونت خود نیز میتوانند امور خود را به صورت آنلاین انجام دهند.

شبکه ملی اطلاعات راهی برای برقراری عدالت اجتماعی

با برقراری ارتباط آنلاین با دو روستای شهنیز در استان کهگیلویه و بویراحمد و گلانه در استان کردستان به عنوان نمونههایی از ۱۰۳۴ روستا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سایتهای مخابراتی ایرانسل در این روستاها را افتتاح کرد.

با اضافه شدن این روستاها، تعداد روستاهای تحت پوشش شبکه ایرانسل به ۱۷۶۴۴ روستا رسیده است. دسترسی این روستاها به شبکه ملی از طریق سرمایهگذاری مشترک وزارت ارتباطات و ایرانسل انجام شده است. در این مراسم اعلام شد که میزان این سرمایهگذاری بالغ بر ۳۰۶ میلیارد تومان بوده است. با ایجاد این امکان استفاده ساکنان این روستاها از جدیدترین خدمات دیجیتال زمینه بهبود کیفیت کسبوکار و زندگی در این مناطق را فراهم می‌کند.

وزیر ارتباطات در مراسم این افتتاح همچنین اعلام کرد که باید تا پایان برنامه ششم توسعه ۹۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند. او در این مورد گفت:‌ «این رقم در ابتدای این دولت عددی ناچیز بود که خوشبختانه افزایش یافته و تلاشها بر این است که تا پایان امسال این رقم فراتر از عدد  پیشبینیشده حرکت کنداو با بیان اینکه نتیجه اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات یعنی عدالت اجتماعی توضیح داد: «نتیجه توسعه ارتباطات، عدالت ارتباطی است که از مصادیق عدالت اجتماعی محسوب میشود و در پدیده شیوع ویروس کرونا شاهد بودیم که بسیاری از آموزشها از جمله اقتصاد، بانکداری، آموزش دانشآموزان، سرگرمی و خانهنشینی در بستر فضای مجازی محقق شداو با اشاره به اینکه ترافیک ارتباطات در دوران کرونا ۱۵۰ درصد رشده کرده و ۲.۵ برابر شده است، اعلام کرد که اگر بستر شبکه ملی اطلاعات برای روستاها فراهم نباشد عدالت برقرار نخواهد شد.

آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه با اشاره به اینکه ایرانسل به عنوان بزرگترین اپراتور دیجیتال کشور در تحول دیجیتال پیشگام بوده است، اعلام کرد که  رمز موفقیت ایرانسل برای پیشگام بودن در این بخش به این خاطر است که  فضای کسبوکار برای جوانان را فراهم کرده و با حمایت از استارتآپها با رشد اقتصا دیجیتال کشور همراه شده است.

http://pvst.ir/836

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو