skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

دیدار مدیرعامل مخابرات و پست بانک برای واگذاری VDSL

آیا سهامداران مخابرات تامین سرمایه برای واگذاری ۵ میلیون پورت اینترنت پرسرعت را نپذیرفتند؟

تحریریه پیوست

۲۱ خرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران برای هماهنگی در زمینه واگذاری ۵ میلیون پورت اینترنت پرسرعت با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره پست بانک دیدار کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم روز جهانی ارتباطات از برنامه این وزارتخانه برای واگذاری ۵ میلیون پورت اینترنت VDSL در ۸ استان خبر داد؛ اما اعلام کرد که شرکت مخابرات ایران برای انجام این کار بیش از ۴ هزار میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد. مدیرعامل شرکت مخابرات ایران نیز در نشست خبری خود همین موضوع را اعلام کرد. اکنون روابط عمومی شرکت مخابرات ایران اعلام کرده است مجید صدری، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره پست بانک در مورد چگونگی همکاری برای واگذاری ۵ میلیون اینترنت پرسرعت، دیدار کرده است.

به نظر می‌رسد این دیدار برای تامین مالی پروژه مهاجرت از ADSL به VDSL‌ باشد. این در حالی است که پست بانک در سال‌های اخیر، بانک سوددهی نبوده و اطلاعات ثبت شده در سایت کدال نشان می‌دهد پست بانک در سال مالی گذشته، زیان‌ده بوده است.

صدری در دیدار روز سه شنبه (۲۰ خرداد) گفته است: «با رویکرد تعامل سازنده با نهادهای قانونگذار، در مسیر پیشرفت حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گام برمی‌داریم و واگذاری ۵ میلیون اینترنت پرسرعت با همکاری مجموعه پست بانک نیز در همین راستا است.»

میزان سرمایه گذاری برای راه اندازی و واگذاری ۵ میلیون پورت اینترنت پرسرعت vdsl و ftth در روز رونمایی پروژه های اقتصاد دیجیتالی که با حضور جهانگیری معاون اول رییس جمهور و جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطللاعات برگزار شد از سوی جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات حدود ۴ هزار و ۳۰۰  میلیارد تومان اعلام شده بود. مجید صدری چندی بعد پس از این دیدار به پیوست گفته بود که پیشنهاد نحوه تامین این حجم سرمایه گذاری به هیات مدیره و سهامداران اصلی مخابرات ایران ارایه شده است. باتوجه به دیدار مدیرعامل مخابرات ایران با مسوولان پست بانک، حال این سوال مطرح است که آیا سهامداران تامین سرمایه برای این پروژه را با توجه به توانایی های پرداختی خود سهامداران که مرکب از ستاد فرمان اجرایی امام و بنیاد تعاون است نپذیرفته اند و مدیرعامل برای تامین سرمایه دست یاری به سوی پست بانک دراز کرده است؟

http://pvst.ir/831

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو