skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

انتخاب سردبیر

وزیرارتباطات پس از وقوع زلزله در تهران: از امکان تماس پیام‌رسان‌ها استفاده کنید

تحریریه پیوست

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

وزیر ارتباطات پس از وقوع زلزله در تهران، دقایقی پیش (بامداد جمعه ۱۹ اردیبهشت) از مردم خواست به‌جای تماس صوتی از پیام‌رسان‌ها برای اطلاع از حال یکدیگر استفاده کنند.

به گزارش پیوست، محمد جواد آذری جهرمی درست دقایقی پس از وقوع زلزله در توییتر خود اعلام کرد که به دلیل وقوع زلزله در نزدیکی دماوند ترافیک تماس‌هاس صوتی شهر تهران چند برابر شده است از همین رو از مردم خواست تا برای آزاد سازی کانال‌های صوتی، از امکان تماس با پیام‌رسان‌ها استفاده کنند.

طبق گفته او در شرایط وقوع زلزله به دلیل تماس‌های مردم با یکدیگر بار ترافیک صوتی بالا ودر مقابل میزان استفاده از اینترنت به شدت کاهش یافته و  ترافیک شبکه دیتا و اینترنت پایین‌تر از حد نرمال بود.

جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییتی دیگر خود اعلام کرد: با اقدامات انجام دشه ظرفیت تماسهای صوتی افزایش یافت و امکان برقراری تماس صوتی در شبکه تلفن همراه بدون مشکل فراهم شد.

او در لایو اینستاگرام هم با اشاره به اینکه ستاد بحران تهران اعلام کرده ممکن است شاهد پس لرزه های دیگری باشیم و گفت: اپراتورهای تلفن همراه ظرفیت لازم برای برقراری تماس میان شهروندان را فراهم کرده اند و شبکه ارتباطی کاملا پایدار است.

در دقایق اولیه پس از وقوع زلزله بار ترافیکی روی شبکه تلفن همراه برای برقراری تماس های صوتی افزایش یافته بود. ساعت ۴۸ دقیقه و ۲۱ ثانیه بامداد ۱۹ اردیبهشت زمین لرزه‌ای به  بزرگی ۵/۱ ریشتر در مرز استان‌های مازندارن و تهران و در نزدیکی دماوند تهران را لرزاند. این زلزله موجب شد تا به صورت ناگهانی طبق گفته وزیر میزان تماس‌های تلفنی افزایش یابد. هنوز میزان خسارت احتمالی اعلام نشده است.

http://pvst.ir/7xg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو