skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

مشابهت کدهای تعرفه تجهیزات ساخت داخل باعث ممنوعیت واردات کالاهای فاوا شد

تحریریه پیوست

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزارت صنعت معدن و تجارت اعلام کرده که دلیل ممنوعیت واردات برخی از تجهیزات زیرساختی فناوری اطلاعات مشابهت کد تعرفه آنان با برخی از اقلام ساخت داخل بوده است اما این ممنوعیت در شرایط فعلی حذف شده است.

به گزارش پیوست، با وجود اینکه ۴ روز از خبر لغو محدودیت وارات تجهیزات و سخت‌افزارهای زیرساختی فناوری اطلاعات می‌گذرد اما همچنان برخی از وارد کنندگان اعلام می‌کنند که ثبت سفارش برای آنان امکان پذیر نیست.

حال مدیرکل دفتر صنایع برق و الکترونیک طی نامه‌ای به رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای دلیل این ممنوعیت را ذکر کرده است و اعلام کرده هم‌اکنون این ممنوعیت برداشته شده است.

 

هفته گذشته رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در نامه‌ای به وزارت صمت خواستار لغو هر چه سریعتر ممنوعیت واردات محصولات و سخت‌افزارهای زیرساختی فناوری اطلاعات شده بود. در این نامه اشاره شده بود که با توجه به شیوع ویروس کرونا و نیاز به توسعه زیرساخت‌های فناوری کشور اعمال این محدودیت‌ها موجب ضربه به زیرساخت فناوری خواهد شد.

با اینکه ابتدای هفته جاری اعلام شده که با همکاری وزارت صمت و پیگیری‌های سازمان نصر این ممنوعیت برداشته شده؛ اما بسیاری از واردکنندگان می‌گویند که هنوز امکان ثبت سفارش تجهیزات زیرساختی فاوا را ندارند.

در نامه‌ای که از سوی مدیرکل دفتر صنایع الکترونیکی وزارت صنعت معدن و تجارت به رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ارسال شده تاکید شده که هماهنگی‌های لازم با سازمان‌های صنعت معدن و تجارت استانی برای ثبت سفارش واردات و تجهیزات زیرساختی فناوری اطلاعات صورت گرفته است و اگر مشکلی در این زمینه ایجاد شود به این وزارتخانه سریعا اطلاع داده شود.

http://pvst.ir/7wc

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو