skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

صفحه‌نمایش‌هایی با امکان تغییر مساحت؛

پتنت جدید هواوی برای گوشی‌های انعطاف‌پذیر

تحریریه پیوست

۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

هواوی دو طرح جدید برای گوشی‌های انعطاف پذیر به ثبت رسانده است، در این طرح یک گوشی هوشمند با صفحه‌نمایشی کشویی و قابلیت تغییر ابعاد، به کاربر معرفی می‌شود.

 هواوی که سال ۲۰۱۹ با ۵ هزار و ۴۰۵ ثبت اختراع در صدر جدول شرکت‌های برتر ثبت پتنت طبق آمار رسمی وب‌سایت جهانی ثبت پتنت قرار گفته؛ این طرح را در تاریخ ۱۴ آوریل ۲۰۲۰ میلادی در سازمان ملی مالکیت معنوی چین (CNIPA) و همچنین در سازمان جهانی حق مالکیت معنوی (WIPO) به ثبت رسانده ‌است.

به گزارش روابط‌عمومی هواوی، پتنت‌های جدید هواوی شامل ۲۸ تصویر مختلف بوده و آن‌طور که پیداست دو مدل متفاوت دارد. در هر دو مدل می‌توان اندازه صفحه‌نمایش را با حرکت کشویی افزایش داد. به این ترتیب کاربر می‌تواند بسته به اپلیکیشن‌ها و بازی‌های استفاده شده، تجربه کار با گوشی روی صفحه‌نمایشی با اندازه‌های مختلف را داشته باشد.

مدل A گوشی هوشمندی با صفحه‌نمایش بدون حاشیه و البته انعطاف‌پذیر است؛ صفحه‌نمایشی که از سمت راست گوشی به پشت لغزش کرده و تغییر اندازه پیدا می‌کند. صفحه‌نمایش پشتی تا حدودی کوچک‌تر از صفحه‌نمایش جلویی است زیرا بخشی عمودی برای تعبیه سیستم دوربین سه‌تایی در پشت گوشی قرار گرفته و فضا را برای صفحه نمایش کمتر کرده است. به‌نظر نمی‌رسد این مدل دوربین جلوی مستقلی داشته باشد.

با جابه‌جایی لغزشی می‌توان اندازه صفحه‌نمایش را افزایش داد. در هر حالت و روش استفاده گوشی هوشمند مدل A ضخامت ثابتی در تمام جهات و کناره‌ها دارد که تفاوتی اصلی آن با مدل B به حساب می‌آید.

در مدل A صفحه‌نمایش کشویی به طور محسوسی کوچک‌تر از مدل B طراحی شده است. در این مدل بخش کشویی صفحه حدود ۳۰ درصد به مساحت تصویر اضافه می‌کند. هواوی از مکانیسمی برای قفل کردن روند تغییر اندازه استفاده خواهد کرد تا از لغزش تصادفی صفحه‌نمایش جلوگیری کند.

هواوی در مدل B از سیستم لغزشی متفاوتی استفاده کرده که باعث تفاوت‌هایی در طراحی شده است. به عنوان مثال این‌بار ترکیب دوربین سه‌تایی در قسمت پشتی و سمت چپ (در مقابل جانمایی دوربین‌ها در سمت راست در مدل A) قرار گرفته است. علاوه بر این افزایش اندازه صفحه‌نمایش این بار از سمت چپ انجام می‌شود. تفاوت اصلی در این دو مدل ضخامت دستگاه در بخش‌های مختلف است که در مدل B با افزایش مساحت صفحه‌نمایش، تغییر خواهد کرد.

اگرچه در نگاه اول شاید مدل A از نظر ظاهری جذاب‌تر به نظر برسد اما با استفاده از مدل B می‌توان مساحت صفحه نمایش را به میزان بیشتری گسترش داد. در مدل A امکان افزایش مساحت صفحه‌نمایش تا حدود ۳۰ درصد امکان‌پذیر است، در حالی که در مدل B این میزان به ۵۰ درصد می‌رسد.

http://pvst.ir/7w7

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو