skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

مدیرعامل ایرانسل: مجلس هفته آینده آنلاین برگزار می‌شود

تحریریه پیوست

۲۱ اسفند ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۲ اسفند ۱۳۹۸

مجلس هفته آینده برای اولین بار به صورت آنلاین و مجازی تشکیل جلسه می‌دهد، این در حالی است که پس از شیوع ویروس کرونا در تهران عملا هیچ‌کدام از جلسات مجلس شورای اسلامی تشکیل نشده است.

به گزارش پیوست، بیژن عباسی آرند در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرده است که مجلس برای برگزاری جلسات آنلاین خود از شبکه ایرانسل استفاده خواهد کرد. مجلس شورای اسلامی تقریبا از ۶ اسفند ماه پس از گسترش ویروس کرونا و با توجه به اینکه برخی از نمایندگان مجلس مبتلا به این ویروس شدند جلسات خود را برگزار نکرد و عملا مجلس تعطیل شد. طبق شنیده های پیوست به صورت آزمایشی برگزاری جلسات آنلاین مجلس برای هیات رییسه اجرا شده است و موافقت هیات رییسه مجلس از سوی ایرانسل برای برگزاری جلسات آنلاین مجلس بدست آمده است.

در صورت برگزاری جلسات مجلس به صورت آنلاین در هفته آینده این اولین بار است که یکی از جلسات رسمی ایران عملا آنلاین و به صورت مجازی برگزار می‌شود از همین رو می‌توان امیدوار بود با برگزاری این جلسه به صورت آنلاین ساز و کار رسمیت یافتن آن نیز پیش بینی و قانونی شود تا مصوبات آن جلسات نیز به صورت رسمی پذیرفته شود چرا که مجلس قانون‌گذاری ایران هنوز تجربه ای در این خصوص نداشته و ساز و کار برگزاری قانونی آن مشخص نیست .

سخنگوی هیات رئیسه مجلس نیز به ایسنا گفته است که باید چگونگی قانونی کردن برگزاری جلسات به صورت آنلاین را در هیات رئیسه مجلس بررسی کنیم. طبق گفته اسدالله عباسی هنوز دستور جلسه مجلس مشخص نیست بلکه پس از مشخص شدن تمامی جوانب برگزاری جلسه صورتجلسه مجلس اعلام خواهد شد.

حال طبق آنچه بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرده است:در صورت عملی شدن برگزاری جلسات مجلس به صورت آنلاین می توان احتمال گسترش استفاده از بستر مجازی توسط نهادهای حاکمیتی برای فعالیت های اجرایی شان بود. پس از گسترش شیوع کرونا از مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری از جمله نهادهایی بودند که به دلیل گسترش ویروس کرونا تعطیل شدند. بر اساس این گزارش احتمالا نمایندگان مجلس از منازل خود به خانه ملت متصل خواهند شد تا برای اولین بار در جلسه آنلاین مجلس برگزار حضور یابند. هنوز در خصوص نحوه احراز هویت نمایندگان اعلام نشده است همچنین تاکنون جزییات اجرایی و نحوه برگزاری جلسات آنلاین مجلس مشخص نیست. و معلوم نیست در صورت برگزار شدن آیا امکان رای گیری نمایندگان نیز وجود خواهد داشت یا فقط جلسات به صورت بحث و گفتگو اداره خواهد شد.

http://pvst.ir/7m4

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو