skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

اعلام راهکارهای مبارزه با شیوع کرونا به کسب‌وکارهای اینترنتی

تحریریه پیوست

۱۹ اسفند ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با صدور ۲ اطلاعیه جداگانه راهکاری پیشگیری از شیوع کرونا را به کسب‌وکارهای الکترونیکی و پلتفرم‌های فعال در این حوزه و همچنین مخاطبانشان یادآوری کرده است.

به گزارش پیوست، این مرکز در این اطلاعیه‌ها از کسب‌وکارهای اینترنتی خواسته تا روی قیمت‌گذاری کالاهایی که در این دوره زمانی مردم بیش از گذشته مصرف می‌کنند دقت کنند و مانع عرضه این کالاها با قیمت‌های نامتعارف شوند. همچنین از آنها خواسته تا میزان ثبت در خواست کالا را کنترل کنند و به منظور دسترسی بهتر تمامی شهروندان به کالاهای مورد نیاز در این برهه زمانی سقف معینی برای تعداد کالاهای سفارش داده شده تعریف کنند و ثبت سفارش برای تعداد بالایی از این اقلام امکان‌پذیر نباشد.

این مرکز بر ضدعفونی و گندزدایی مرتب انبارها و مراکز نگهداری کالاهای فروشگاه‌های اینترنتی تاکید کرده است. همچنین از کسب‌وکارهایی که به صورت پلتفرمی فعالیت می‌کنند خواسته تا روی موارد بهداشتی حساسیت بیشتری نشان دهند و در زمان بسته‌بندی و ارسال کالا به منازل شهروندان تمامی نکات بهداشتی را رعایت کنند. از سوی دیگر این مرکز از کسب‌وکارهای اینترنتی خواسته تا نسبت به عرضه کالاهای بهداشتی تقلبی جدیت نشان دهند. در این اطلاعیه تاکید شده کسب‌‌وکارهایی که در قالب پلتفرم، اقدام به عرضه کالا می‌کنند باید نظارت‌های ویژه و مستمر در زمینه عدم ارائه کالاهای تقلبی و غیربهداشتی مقابله با ویروس انجام دهند و در صورت مشاهده تخلف، ضمن توقف عرضه کالای تقلبی، با تامین‌کننده کالا برخورد جدی کنند. همچنین این مرکز درخواست کرده که برای تبلیغ یک کالای بهداشتی هزینه کمتری دریافت شود.

کسب‌ و کارهای پلتفرمی باید نظارت‌ مستمر برای عدم ارائه کالاهای  تقلبی مقابله با ویروس انجام دهند و در صورت مشاهده تخلف، ضمن توقف عرضه کالای تقلبی، با تامین کننده آن برخورد جدی کنند

از دیگر مواردی که در اطلاعیه‌های مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ذکر شده اطمینان از صحت سلامت کارکنان در فروشگاه‌های اینترنتی و ارسال کالاست. این مرکز از مدیران کسب‌وکارهای اینترنتی خواسته که به صورت مرتب و روزانه سلامتی کارکنان خود را بسنجند و از ضدعفونی مراکز نگهداری کالا و ارسال کالا به صورت مرتب و روزانه اطمینان حاصل کنند. همچنین از کسب‌وکارها درخواست کرده که پیش از ارسال بسته درخواستی به مشتریان، آن بسته ضدعفونی شود و به‌گونه‌ای بسته‌بندی شود که تا رسیدن به محل کالا در معرض ویروس قرار نگیرند. همچنین زمان تحویل کالا به خریدار رعایت نکات بهداشتی به خریدار را یادآوری کنند.

همچنین در این اطلاعیه‌ها تاکید شده که مصرف‌کنندگان باید بسته‌‌های سفارش را پیش از ورود به محل سکونت خود با رعایت نکات بهداشتی، ضدعفونی کرده یا در صورت عدم امکان، بسته ‌های سفارشی را در محل مناسبی قرار دهند تا پس از جابجایی اقلام داخل آن، محل قرارگیری را ضدعفونی کنند. همچنین مصرف‌کننده باید تا زمان ضدعفونی کامل بسته‌ها از سایر اعضای خانواده بخواهد که به محیط ضدعفونی نزدیک نشوند و در صورتی‌که دسترسی به مواد ضدعفونی کننده ندارند باید بسته ارسالی به مدت ۴۸ ساعت در محلی دور از دسترس و تردد قرارد گیرد و پس از طی این دوره زمانی اقدام به مصرف آن کنند.

 

 

http://pvst.ir/7lg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو