skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

ثبت‌نام از متقاضیان شرکت در معاملات دولتی به صورت آنلاین صورت می‌گیرد

تحریریه پیوست

۱۷ اسفند ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

امکان ثبت‌نام برخط متقاضیان شرکت در معاملات دولتی به بصورت غیرحضوری و رایگان در بستر سامانه ستاد فراهم شد.

سرپرست سامانه تدارکات الکترونیکی دولت با اعلام این خبر گفت: «متقاضیانی که بخواهند در معاملات دولتی به عنوان تامین‌کننده کالا یا مناقصه‌گر یا مزایده‌گر در سامانه ستاد ثبت‌نام کنند، می‌توانند با مراجعه به سایت سامانه تدارکات الکترونیکی دولت بدون مراجعه حضوری از این امکان بهره‌مند شوند.»

آرش عسکری تاکید کرد که پس از انجام ثبت‌نام و دریافت مشخصات کاربری امکان فعال شدن در هر سه زیرسامانه خرید جزئی ومتوسط و همچنین مناقصه و مزایده به عنوان تامین کننده کالا یا مناقصه‌گر و مزایده فراهم خواهد بود.

هفته گذشته نیز مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کرده بود که امکان تمدید امضای الکترونیکی به صورت غیر حضوری فراهم شده است. هر چند که این سرویس‌ها قرار بود از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به کاربران ارائه شود؛ اما هم‌زمانی ارائه این سرویس‌ها با گسترده شدن ویروس کرونا موجب شده تا امکان ارائه بخشی از سرویس‌های دولتی فراهم باشد.

عسکری با اشاره به اینکه با راه‌اندازی امکان ثبت‌نام غیرحضوری در سامانه تدارکات الکترنیکی دولت مراجعات حضوری کاهش می‌یابد توضیح داد: «با ارائه این سرویس عامل انسانی حذف می‌شود هزینه متقاضیان برای ثبت‌نام در سامانه نیز کاهش می‌یابد.» او اضافه کرد: «تعرفه ثبت‌نام حضوری برای اشخاص حقیقی ۵۰ هزار تومان و برای اشخاص حقوقی ۷۰ هزار تومان است این در حالی است که ثبت‌نام غیرحضوری به صورت رایگان انجام می‌شود.»

سرپرست سامانه تدارکات الکترونیکی دولت اعلام کرد که ارائه چنین سرویسی به متقاضیان این مرکز امکان تعاملات سیستمی را میان سامانه این مرکز و سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌‌های دولتی را نیز ایجاد کرده‌ است.

او افزود: «امکان احراز هویت آنلاین افراد فراهم شده همچنین استعلام کدپستی به صورت غیرحضوری صورت می‌گیرد. از سویی امکان بررسی صحت کدشناسه ملی حقوقی شرکت‌ها و استعلام کد اقتصادی نیز در سامانه ایجاد شده است.»

http://pvst.ir/7l8

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو