skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به افزایش فشارها روی کسب‌وکارهای آنلاین اعتراض کرد

تحریریه پیوست

۱۴ اسفند ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با صدور بیانیه‌ای نسبت به پخش گزارش‌های خلاف واقع و جهت‌دار در رسانه ملی و همچنین اخذ تصمیمات غیر کارشناسی نظیر وضع عوارض و مالیات‌های غیر منطقی بدون توجیه قانونی اعتراض کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، در این بیانیه با اشاره به کاهش درآمدهای نفتی آمده است که برای جبران کاهش درآمدهای دولت اخذ مالیات و عوارض از کسب‌وکارهای جدید مد نظر دولت قرار گرفته است؛ اما به نظر می‌رسد که فراموش شده حاشیه سود این کسب‌وکارها عموما بسیار پایین بوده و عمدتا در چند سال اول زیان‌ده هستند. حتی در صورت زیان‌ده نبودن، ذات نوآورانه و توسعه‌گرایانه آن‌ها ایجاب می‌کند که هر گونه درآمدی دوباره به چرخه توسعه بازگردد.

در این بیاینه با اشاره به این کسب‌وکارها وابستگی بالایی به ورود سرمایه‌های خطرپذیر در مراحل مختلف رشد خود دارند آمده است: «هم‌اکنون با قطع ورود سرمایه‌های خارجی و کاهش شدید سرمایه‌گذاری‌های داخلی، بیشتر کسب‌وکارهای نوپا و حتی رشد یافته این حوزه با مشکلات مالی عدیده‌ای روبرو هستند که موجودیت و حیات کسب‌وکار را هم با خطر مواجه کرده است.کسب‌وکارهای فضای مجازی نیازمند تعامل با ارائه‌دهنده‌های مختلف زیرساخت‌ها و سرویس‌دهنده‌های بین‌المللی هستند. از آنجایی که تحریم‌ها و افزایش قیمت ارز امکان تعامل موثر با سرویس‌دهنده‌های خارجی را غیر ممکن کرده‌است، این کسب‌وکارها با افزایش شدید هزینه‌ها در این حوزه‌ها روبرو شده‌اند.»

در این بیانیه تاکید شده است که با توجه به اتفاقات اخیر از جمله قطعی اینترنت و سایر اتفاقات، کسب‌وکارها نه تنها امکان تحمل فشارهایی بیش از این موارد را نداشته،‌ بلکه نیازمند حمایت‌های اساسی حاکمیت و دولت هستند.

در این بیانیه آمده است سازمان نظام صنفی وظیفه خود می‌داند که فضای ذهنی تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان حاکمیت و دولت را به فضای حاکم بر کسب‌وکارهای فضای مجازی آشنا و نزدیک ساخته و پیش از وقوع شرایط بحرانی برای این حوزه از اقتصاد، هشدارهای جدی و لازم را ارائه دهد تا این بخش از اقتصاد نیز دچار رکود و تعطیلی نشود. همچنین در این بیانیه سازمان نصر خواستار حضور یکی از اعضای صنف در جلسات تصمیم‌گیری برای بخش خصوصی و کسب‌وکارهای فعال در این حوزه شده است.

http://pvst.ir/7kw

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو